Економіка

Суд дозволив віддати під забудову діючий стратегічний військовий аеродром в Одесі

Одеський суд не задовольнив клопотання Міністерства оборони України щодо заборони забудови однієї з переданих у комунальну власність ділянок аеродрому «Шкільний».

Про це повідомляє Армія Inform.

Сьогодні, 1 серпня, Одеський господарський апеляційний суд розглядав клопотання Міністерства оборони України щодо заборони забудови або укладання договорів з третіми особами до закінчення розгляду справи по суті, на ділянці 8,5 га, яка була передана комунальному підприємству «Одесміськелектротранс».

— Незважаючи на обґрунтування позиції Міністерства оборони та наявні ризики, які існують для існування військового аеродрому «Шкільний», а саме ризики щодо безпосереднього використання аеродрому за призначенням, на жаль, суд не задовольнив наше клопотання. Однак це не позбавляє нас права та можливостей повторно звернутись до суду після отримання повного тексту ухвали, ­— зазначив начальник Південного територіального юридичного відділу Міністерства оборони України полковник юстиції Юрій Добров.

Це вже п’яте засідання Одеського апеляційного господарського суду з приводу позовів Міністерства оборони України до Одеської міської ради з метою поновлення порушених прав щодо користування шістьма земельними ділянками загальною площею 94,7 гектарів аеродрому «Шкільний». Ці земельні ділянки були надані стороннім особам за рішенням Одеської міської ради, зокрема в користування трьом комунальним підприємствам.

Наразі охорону території аеродрому посилено. Там перебуває озброєна варта, яка має захищати військовий об’єкт та майно, яке там є, відповідно до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.

— Враховуючи наявні документи у відповідача, вони можуть укласти договори оренди або забудови, які стануть підставою для третіх осіб знову заходити та територію аеродрому, і військовослужбовці повинні будуть вживати відповідних заходів, — сказав Юрій Добров. — Я наголошую, на території об’єкта є військові літаки, це діючий аеродром. Вважаю, що відмова в задоволенні нашого клопотання, може бути розцінена відповідачами як сигнал до дії, і це може призвести до негативних наслідків. ­

Аеродром «Одеса-Шкільний» стратегічно важливий і єдиний діючий військовий аеродромом в Одеській області.
На початку року на аеродромі відремонтували злітно-посадкову смугу, після чого «Шкільний» почав приймати важкі військово-транспортні літаки.
У лютому 2017 року Одеська мерія представила проект нового району на 50 тисяч жителів, який там планують побудувати. Дана ініціатива викликала суспільний резонанс. Як з’ясувалося, територія «Шкільного», якою самовільно розпоряджається міська рада, не є комунальною власністю, а належить Міністерству оборони, згідно з документами 1949–1951 років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України