Економіка

Створено умови для розвитку в Україні мультимодальних перевезень – парламент прийняв відповідний законопроєкт

Верховна Рада України прийняла законопроєкт №4258, який дає старт для розвитку мультимодальних перевезень в Україні. Це спростить та здешевить логістику країною, а також допоможе переорієнтувати частину вантажних перевезень на річковий, морський та залізничний транспорт «Інтеграція України у світову транспортну мережу, зокрема як транзитного хабу, неможлива без розвитку мультимодальних перевезень.

Довгий час країна ігнорувала нагальність цього питання, тим самим віддаючи значну частину транзитного вантажопотоку нашим сусідам. Парламент змінив ситуацію на нашу користь. Ми вводимо у правове поле основні поняття та механізми для функціонування мультимодальних перевезень. У результаті, це зменшує бюрократичний тиск на бізнес і значно розширює можливості українських транспортних коридорів. Ми очікуємо, що вже у найближчі 3 роки ми зможемо збільшити рівень контейнеризації вантажу на залізниці та портах з 5% до 15-20%. Глобальна ж ціль – вийти на загальний рівень показник контейнеризації в ЄС, який становить близько 40-45%» – розповів Міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Що змінює новий законопроєкт:

  • визначено принципи державного регулювання та допомоги щодо мультимодальних перевезень
  • закріплено право здійснювати перевезення вантажу на підставі укладення єдиного договору щодо всіх етапів перевезення
  • надано перевізникам можливість здійснювати перевезення вантажу за одним перевізним документом, щодо якого сторони досягли згоди
  • встановлено межі відповідальності учасників перевезень
  • створено механізм відшкодування за пошкодження вантажу Прийнятий законопроєкт також є частиною імплементації Директиви Ради 92/106/ЄЕС від 7 грудня 1992 року про встановлення спільних правил для окремих видів комбінованих перевезень вантажів. КонтекстНа сьогодні частка контейнерних перевезень, які складають основу мультимодальної логістики, в загальному об’ємі вантажоперевезень України складає менше ніж 3%.Планується до 2024 року збільшити частку до 15-20% і з часом досягнути рівня ЄС, який на сьогодні складає близько 40-45%.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України