Зв’язок між мозком і комп’ютером може дозволити людям з паралічем друкувати через прямий контроль мозку на найвищих швидкостях і рівнях точності, зареєстрованих на сьогоднішній день. Це показали клінічні дослідження, опубліковані у виданні Science Daily.
У доповіді брали участь три людини з різкою слабкістю кінцівок – два від бічного аміотрофічного склерозу, який також називають хворобою Лу Геріга, і один з травмою спинного мозку. Кожен з них мав один або два маленьких електродних масиву, поміщених в мозок, щоб записувати сигнали від моторної кори, області управління рухи м язів. Ці сигнали були передані на комп’ютер через кабель і переведені з допомогою алгоритмів, направляючих курсор на символи на екранній клавіатурі.
Кожен учасник після мінімальної підготовки освоїв техніку достатня, щоб перевершити результати будь-якого попереднього тесту комп’ютерній комп’ютерних інтерфейсів, або BCIS, для розширення контактів людей з подібними порушеннями руху. Примітно, що учасники дослідження досягли цього без використання програми для автоматичного завершення слів Keyboarding, що, ймовірно, ще сильніше б покращило їх результати.
Один з учасників, Денніс Дегрэй з Менло-Парк, штат Каліфорнія, був в змозі набрати 39 правильних символів в хвилину, що еквівалентно приблизно восьми слів в хвилину. Цей підхід може бути застосований до різних обчислювальних пристроїв, включаючи смартфони і планшети, без суттєвих змін, говорять дослідники з Стенфорда.
“Успіх нашого дослідження знаменує собою важливу віху на шляху до покращення якості життя людей, які страждають паралічем”, – сказала Джеймі Хендерсон, доктор медичних наук, професор нейрохірургії, яка виконала дві з трьох процедур імплантації пристрою.