Створено пристрій, що дозволяє людям з паралічем друкувати

Зв’язок між мозком і комп’ютером може дозволити людям з паралічем друкувати через прямий контроль мозку на найвищих швидкостях і рівнях точності, зареєстрованих на сьогоднішній день. Це показали клінічні дослідження, опубліковані у виданні Science Daily.

У доповіді брали участь три людини з різкою слабкістю кінцівок – два від бічного аміотрофічного склерозу, який також називають хворобою Лу Геріга, і один з травмою спинного мозку. Кожен з них мав один або два маленьких електродних масиву, поміщених в мозок, щоб записувати сигнали від моторної кори, області управління рухи м язів. Ці сигнали були передані на комп’ютер через кабель і переведені з допомогою алгоритмів, направляючих курсор на символи на екранній клавіатурі.

Кожен учасник після мінімальної підготовки освоїв техніку достатня, щоб перевершити результати будь-якого попереднього тесту комп’ютерній комп’ютерних інтерфейсів, або BCIS, для розширення контактів людей з подібними порушеннями руху. Примітно, що учасники дослідження досягли цього без використання програми для автоматичного завершення слів Keyboarding, що, ймовірно, ще сильніше б покращило їх результати.

Один з учасників, Денніс Дегрэй з Менло-Парк, штат Каліфорнія, був в змозі набрати 39 правильних символів в хвилину, що еквівалентно приблизно восьми слів в хвилину. Цей підхід може бути застосований до різних обчислювальних пристроїв, включаючи смартфони і планшети, без суттєвих змін, говорять дослідники з Стенфорда.

“Успіх нашого дослідження знаменує собою важливу віху на шляху до покращення якості життя людей, які страждають паралічем”, – сказала Джеймі Хендерсон, доктор медичних наук, професор нейрохірургії, яка виконала дві з трьох процедур імплантації пристрою.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh