Стрес призводить до швидкого старіння організму

Співробітниками з Бостонського університету в США визначено механізм, завдяки якому стрес прискорює процес старіння.

Вчені з’ясували, що причиною цього є ген під назвою Klotho. У ході дослідження були задіяні близько 300 американських ветеранів. У більшій частині випробовувані страждав посттравматичним стресовим розладом, що грало важливу роль в проведенні експерименту. Даному захворюванню сприяло участь у бойових діях на гарячих точках.

Всі добровольці складали кров для генетичних аналізів і проходили томографію, все це робилося для вивчення структури мозку.

Результати допоможуть зрозуміти фізіологію передчасного зносу клітин, а білки, що кодуються цим геном, роблять потенційною мішенню для ліків, призначених для боротьби з віковими запаленням та порушеннями нервової системи.

Вчені повідомили, що існує ймовірність того, що цей ген є наслідками специфічних мутацій. У людей, що мають цей ген розлад протікало вкрай важко. Основою генетичної мутації є первинні ушкодження у молекулі ДНК. До антимутагенних факторів, тобто факторів захисту спадкового апарату, сміливо можна віднести виродженість генетичного коду, видалення непотрібних ділянок, що не несуть генетичну інформацію.

Як приклад можна навести те, що блакитний колір очей-це результат мутації в гені HERC2, через яку у носіїв такого гена знижена вироблення меланіну у райдужній оболонці ока. Виникла ця мутація приблизно 6-10 тис. років тому на Близькому Сході, так що всі люди з блакитними очима можуть вважатися родичами.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten − 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh