Папа: праця педіатра – це місія, яка анґажує розум і серце

На покликання та місію лікаря-педіатра звернув уваги Папа Франциск під час зустрічі з представниками Італійської Федерації лікарів педіатрів, прийнявши їх на аудієнції 21 березня 2019 р.

«Ви надаєте широку допомогу, необхідну для того, аби супроводжувати своїх членів на всіх етапах їхнього професійного життя, а також і корисну допомогу, аби вони з більшим спокоєм та ще компетентніше могли виконувати своє делікатне і таке важливе служіння», – наголосив Папа Франциск приймаючи у четвер, 21 березня 2019 р, в апостольському палаці у Ватикані представників Італійської Федерації лікарів педіатрів, яка діє в Італії від 1971 році, розпочавши свою діяльність у північно-західному італійському місті Турині, та на сьогодні охоплює понад 5.500 лікарів-педіатрів.

Святіший Отець промовляв до них експромтом, вручивши їм заздалегідь приготовану промову, в якій підкреслив  пріоритетне завдання, що ставить перед собою дана Інституція, а саме дбання про професійну, моральну, економічну і соціальну стабільність та безпеку своїх членів.

Діяльність Федерації

«Вікова категорія, якою ви займаєтесь, від народження до підліткового віку, без сумніву, є найбільш еволюційним періодом в житті людини та вимагає глобального знання людського тіла та його патологій. Це може стосуватись, як розуміння та вирішення серцевих та циркуляторних проблем у новонародженої дитини,  так і системи травлення у десятирічної дитини, або фізичних і психічних проблем, пов’язаних з пубертатним періодом, тощо», – наголосив у написаній промові Вселенський Архиєрей, додавши, що впродовж своєї історії, зокрема, на початках своєї діяльності, Федерація зробила величезний вклад також у розвиток Національної служби охорони здоров’я, започатковуючи численні ініціативи, пов’язані з охороною здоров’я, та укладаючи відповідні державні й приватні угоди та домовленості з метою покращення надання медичних послуг.

Необхідність постійного вдосконалення

За словами Папи, широкий спектр компетенцій лікарів-педіатрів вимагає як ґрунтовної освітньої бази таких лікарів, так і їхнього постійного професійного вдосконалення та осучаснення знань. Саме на це й скеровані численні формаційні ініціативи та наукові пошуки, запропоновані Федерацією. Мова йде про симпозіуми, зустрічі й дискусії, які можуть допомогти лікарям-педіатрам постійно вдосконалюватись у своїй медичній галузі та, водночас, дбають про плекання культури захисту здоров’я людини, зокрема, дитини. У наш час, коли за багато зручностей та технологічний і соціальний розвиток платиться дедалі більшим втручанням у природну динаміку людського тіла, стає нагальнішим впровадження серйозної програми виховання до здоров’я та до стилів життя, які шанують людський організм, щоб, таким чином, прогрес не відбувався ціною самої людини.

Заанґажування у сферу освіти, профілактики та досліджень

Глава Католицької Церкви пригадав, що постійне заанґажування Федерації у сферу освіти, профілактики та досліджень було признане і тому Федерацію визнано науковою спільнотою. Звертаючись до присутніх, Папа побажав, щоб віддана та сумлінна праця членів Федерації вчинила їх ініціаторами солідарної та інклюзивної культури й охорони здоров’я.

При цьому він також наголосив, що сьогодні профілактика та лікування дедалі частіше стають прерогативою тих, хто втішається певним рівнем життя і може собі дозволити на ці послуги. Тому Святіший Отець запросив членів Федерації докласти зусиль для того, аби ця нерівність не поширювалася, а система охорони здоров’я запевнювала допомогу та профілактику кожній людині. «Адже, увага до людської особи, разом з науковою компетентністю, є суттєвою рисою вашого професіоналізму, інтегральною частиною якого є вміння слухати, розуміти і надихати довірою», – написав Папа, пригадуючи лікарям-педіатрам про завдання, до якого вони покликані, а саме до наслідування прикладу людяності та посвяти іншим Ісуса Христа, Який є джерелом близькості та лагідності. Він заохотив їх черпати сили з читання та роздумування над Святим Письмом, де Ісус зустрічає та оздоровляє недужих.

Завдання лікаря

Перш, ніж з дітьми, лікарі-педіатри входять у контакт з їхніми батьками, що є першими та незамінними відповідальними за їхніх маленьких пацієнтів. Батьки не просять лише медичного професіоналізму від лікаря-педіатра, але хочуть також його людяності, адже довіряють йому найцінніше, що мають. Маленькі пацієнти дуже добре відчувають наставлення, з яким лікар до них наближається. І хоча лікар також є людино з усіма своїми життєвими переживаннями, проте, він повинен намагатись бути завжди усміхненим та вміти підбадьорити і надихнути довір’ям свого маленького пацієнта, що, без сумніву, додасть більшого ефекту також і приписаним лікам.

Вдивлятись у поведінку Ісуса щодо дітей

Для праці з дітьми Папа заохотив пам’ятати Ісусові  слова, якими Він вказав на тих найменших, як на приклад: «Якщо не станете як діти, не ввійдете у Царство Небесне». Христос потягав до Себе дітей не подарунками чи якимись запрошеннями, але силою та спокоєм, які випливали з Його особи. Тому діти горнулися до Нього.

На закінчення промови Святіший Отець зазначив, що праця, яку виконують лікарі-педіатри, – це справжня місія, яка анґажує як розум, так і серце та, в певному сенсі, не передбачає пауз, адже, робочий день лікаря завжди перевищує кількість окреслених годин, і незважаючи на те, що існують відпустки, їхня професія їх завжди супроводжує. Але саме таким стилем життя лікар дає своє християнське свідчення.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh