Економіка

Стратегічне підприємство «Зоря»-«Машпроект» планують продати

13 вересня Верховна Рада України проголосувала за прийняття в першому читанні законопроекту про скасування переліку об’єктів державної власності, що не підлягають приватизації, серед яких, зокрема, миколаївські держпідприємства «Зоря» – «Машпроект», «Миколаївський суднобудівний завод» та ДП «Дельта-лоцман».

Голова Миколаївської облдержадміністрації Олександр Стадник виступив за можливу приватизацію державного підприємства «Зоря»-«Машпроект».

Про це повідомляють НікВесті.

На думку Олександра Стадника, в цьому процесі найважливіше – не залишити без роботи співробітників підприємства, які в разі приватизації, ймовірно, потраплять під скорочення.

«Наскільки я розумію, там близько 12 тисячі робочих місць. Я вже читав у ЗМІ, що є така програма. Але для мене питання: якщо йде приватизація, заходить новий інвестор, зрозуміло, повинен бути якийсь договір, прописані чіткі правила, що буде з цими 12 тисячам людей, які живуть за рахунок цього підприємства. Чи будуть паралельно створені страхові соціальні захисні права, коли, не дай бог, інвестор захоче, а він захоче, я чомусь впевнений, зробити замість 13-5,6 тисяч працівників, тому що питання модернізації, комп’ютеризації, прогресу ступив набагато більше . Підприємство ще тих часів, там все як було, так і залишилося, воно ще тих часів », – сказав Олександр Стадник.

Чиновник допускає, що конкуренти миколаївської «Зорі» на світовому ринку не зацікавлені у розвитку підприємства, а тому можуть сприяти його закриття, в разі приватизації.

«Я розумію, про що ви говорите: принцип« Сильний з’їдає молодшого або слабкого ». Це означає, що зайшов «Siemens», образно кажучи, ще хтось, і знищує просто свого конкурента, просто закриває згодом плавно, потихеньку, знищує », – сказав Олександр Стадник.

Голова Миколаївської ОДА зазначив, що в такій ситуації виникне питання про альтернативну роботі для співробітників «Зорі» в разі скорочення. При цьому, Олександр Стадник згадав про природні копалини, які видобувають в Миколаївській області.

«Що роблять працівники? Вони йдуть до влади місцевої і кажуть: «Де нам працювати? Що нам робити? Як годувати сім’ї? ». При цьому немає альтернативи. При тому, вся область Миколаївська лежить на природних прекрасних копалин, з яких можна виробляти будівельні матеріали. Щоб залишити людей, з ними потрібно поїхати і поговорити. Є момент юридична та фактична. Юридичний – так як підприємство знаходиться в державній власності, правильно його поставити на приватизацію. Це рішення уряду, це питання економіки, це питання держави. Люди, 12 тисяч осіб, повинні розуміти, що їх чекає попереду, чи буде скорочення, до чого їм готуватися. Що може запропонувати влада натомість? Які є гарантії того, що завтра не почнуться страйки і протести тих людей, які будуть говорити: «Що ви зробили?». Чи будуть виконані зобов’язання тим інвестором, який зайде? », – сказав Олександр Стадник.

ДП НВКГ «Зоря» – «Машпроект» – відомий в світі розробник і виробник газотурбінного устаткування, монополіст на ринку країн колишнього СРСР у сфері розробки і виробництва газових турбін для кораблів військового флоту. Входить до складу державного концерну «Укроборонпром». Майже вся продукція підприємства постачається на експорт. Найбільші партнери – Індія, КНР, Польща, В’єтнам. На науково-виробничому комплексі працює понад 12000 працівників.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України