Страйк є законною формою протесту громадян проти свавілля влади

Генеральна прокуратура України не має законного права погрожувати учасникам попереджувального страйку невиплатою зарплати, оскільки така реакція громадян є законною формою протесту проти незаконних дій влади. Про це заявив народний депутат від “УДАРу” Ярослав Гінка в ефірі телеканалу ТВі, коментуючи відповідну заяву Генпрокуратури.

“Прокуратура, звичайно, говорить словами Януковича – що йому не подобається, то це поза законом. Насправді існує стаття 5 Конституції, згідно якої і діють громадяни”, – сказав Гінка.

При цьому депутат наголосив, що попереджувальний страйк відбувався в обідню перерву. “Тому говорити про якісь злочини чи про втрати для держави – неможливо та безпідставно. Про втрати для держави можна говорити, коли, наприклад, Національний Банк України фінансує банк Курченка на суму 1 млрд. грн., щоб він міг виплачувати депозити, які люди не можуть забрати. Це очевидні факти, що вони в ручному режимі починають фінансувати свої банки. Ось це є проблемою”, – підкреслив він.

Гінка повідомив, що попереджувальний страйк підтримали не лише на заході, але і в центрі та на сході України. “Це більше, ніж страйк. Це акція громадянської непокори. І якби владі сьогодні не хотілося б, щоб Майдан зійшов нанівець, ми сьогодні побачили, що десятки тисяч людей готові виходити і заявляти про свої права”, – заявив депутат від “УДАРу”.

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fifteen + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh