Стоматологи: Чорниця і журавлина знижують ризик руйнування зубів, борються з бактеріями

Стоматологи закликають виробників засобів для полоскання рота і зубних паст почати використовувати чорницю в своїх продуктах.

Сьогодні Фонд гігієни порожнини рота (OHF) заявивши, що ягоди чорниці здаються особливо корисними для здоров’я порожнини рота». Таку заяву зроблено після того, як учені виявили, що ягоди можуть знизити ризик руйнування зубів, знижуючи активність бактерій в роті.

Ягоди чорниці – багате джерело поліфенолів, які є антиоксидантами, а вони, як відомо, захищають організм від вільних радикалів. Доктор Найджел Картер, виконавчий директор OHF, тепер закликає, щоб темні ягоди стали компонентом стоматологічних продуктів, таких як рідина для полоскання рота.

Він сказавши, що «поліфеноли залишаються в нашій слині і будуть продовжувати допомагати нашому роті, навіть після того, як ми проковтнемо ягоди».

Доктор Картер заявивши: «Що особливо цікаво, ці натуральні екстракти не містять цукру. Це означає, що їх можна додавати в продукти для догляду за порожниною рота кількома способами».

І додав: «Вони можуть розчинятися у води, тому їх можна використовувати для створення корисних напоїв, а також для переформулювання нездорових напоїв, наповнених цукром».

Дослідники з Університету Квінсленда перевірили екстракти журавлини, чорниці та суниці на бактерії порожнини рота. Вони виявили значне скорочення кількості бактерій при використанні журавлини і чорниці, згідно з результатами в журналі Oral Sciences.

Р-н Неба Філіп, провідний автор Школи стоматології в Університеті Квінсленда, припустив, що ягоди можуть бути використані в якості «природного зброї» у боротьбі з карієсом.

У звіті, опублікованому сьогодні OHF, йдеться, що вживання жменьки таких ягід в день може зменшити проблеми зі здоров ям порожнини рота. Це легше зробити з чорницею, яку можна їсти сирою, наприклад, з пластівцями для сніданку або в йогурті, оскільки багато хто вважає, що смак журавлини надто терпкий, сказали вони.

Оскільки ягоди містять натуральний цукор, було б краще вживати їх під час їжі, а не в якості закуски, сказавши доктор Картер.

Він додав: «Важливо пам”ятати, що всі ягоди містять натуральний цукор. Це означає, що він все ж може викликати ризик для зубів при вживанні у великих кількостях і дуже часто».

«Краще всього їсти фрукти під час їжі, наприклад, на сніданок або відразу після обіду. Це обмежить кількість разів, коли наш рот піддається впливу цукру і кислоти».

Відомо, що поліфеноли, що містяться в чорниці, так і в журавлині, добре захищають від хвороб серця і раку.

Вони також містять антиоксиданти, які допомагають гідратованих і є хорошим джерелом клітковини, а також інших поживних речовин.

Згідно з даними роздрібної торгівлі The Grocer, в 2018 році продажі чорниці були найшвидше серед усіх харчових продуктів у супермаркетах Великобританії, причому британці витратили на популярні ягоди додатково 100 мільйонів фунтів стерлінгів.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh