ЄС|NATO

«Столицею канабісу» Європи визнано Женеву, а «столицею кокаїну» – Антверпен

Скільки канабісу та кокаїну вживають у Відні? Віденські дані вперше представлені у щорічному дослідженні стічних вод Європейського центру моніторингу наркотиків EMCDDA. Результат: Відень знаходиться посередині, порівняно з іншими європейськими столицями.

Були вивчені залишки шість речовин: кокаїн, канабіс, метамфетамін (більш відомий як «кристалічний метамфетамін»), амфетамін (швидкість), МДМА (екстазі) і кетамін.

У випадку каннабісу, наприклад, більшість залишків було виявлено у стічних водах в Амстердамі, що не дивно, враховуючи, що наркотик там легальний. Відень знаходиться на шостому місці у рейтингу досліджених європейських столиць. Амстердам також на першому місці по кокаїну, Відень на десятому місці. Розрив тут значно більший: в Амстердамі було виміряно втричі більше залишків кокаїну.

За МДМА («Екстазі») перше місце посідає також Амстердам

Відень знаходиться лише на дванадцятому місці з десятою частиною суми, виміряною в Амстердамі. Що стосується метамфетаміну («кристалічний метамфетамін»), Відень займає восьме місце, а Прага займає перше місце з великим відривом. У разі амфетаміну («СНІД») найвищі концентрації було виміряно у Берліні, а 11 місце — у Відня.

Таким чином, Відень не є наркоцентром. Наприклад, «столицею канабісу» Європи є Женева, яка випереджає Амстердам, а «столиця кокаїну» Європи – Антверпен. Проте за всіма речовинами Відень вищий за медіанне середнє значення всіх досліджених міст, за винятком амфетаміну.

Дослідження стічних вод також виявило цікаву деталь: зважаючи на все, столиця не обов’язково має бути наркоцентром Австрії. За залишками каннабісу у стічних водах Відень знаходиться лише на третьому місці після Куфштайну та Інсбрука. Куфштайн також випереджає Відень, коли йдеться про кокаїн, і це ясно: тут у середньому виміряно 537 міліграм залишків у стічних водах від 1000 чоловік, у Відні лише 371 міліграм.

У будь-якому разі Віденське управління з наркоманії та наркотиків оцінює показники Відня як позитивні. “Загалом це дуже задовільний результат, хоча він може дуже швидко змінитися”, – вважає керуючий директор управління Евальд Лохнер. Але: «Найбільшою проблемою у Відні, безумовно, є алкоголь та нікотин».

В даний час у Відні спостерігаються дві тенденції, пояснив керуючий директор Віденської наркології та координації наркотиків. З одного боку, споживатиметься дедалі більше бензодіазепінів. Це препарати, які застосовуються, наприклад, для лікування тривожних розладів. З іншого боку, в обігу знаходиться багато екстазі, і дози таблеток також стали вищими, ніж раніше.

Згідно з дослідженням, середній австрієць випиває келих вина, викурює чотири цигарки та споживає 0,07 “скрутки” та один міліграм стимулюючих препаратів на день. У Відні щодня вдихають 700 г кокаїну, майже три чверті кілограма. Ринкова вартість близько 700 000 євро.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України