Авторські статтіНовини

Столітня нирка продовжує справно функціонувати в тілі 68-річної жінки

43 роки тому Сью Вестхед пересадили нирку від її матері. На сьогоднішній день жінці виповнилося 68 років, а її трансплантований орган переступив столітній рубіж, але продовжує так само добре виконувати свої функції.

Експерти повідомляють, що нирка Сью встановила світовий рекорд в історії трансплантації, так як є найстарішим пересадженим органом, який продовжує функціонувати. Коли мати подарувала Сью Вестхед свою нирку, жінці ледь виповнилося 20 років. Матері вже на той момент виповнилося 57 років. Трансплантація молодій дівчині знадобилася із-за важкої хвороби, яка загрожувала її життю.

Лікарі тоді й припустити не могли, що трансплантований орган прослужить настільки довго. Вони «давали» нирці не більше декількох десятків років. Після закінчення цього терміну нирку планувалося замінити на більш молодий орган. Але тому, що сталося насправді, не втомлюються дивуватися навіть провідні фахівці в цій галузі – орган продовжує справно працювати після трансплантації вже більше 43 років, не подаючи ніяких хворобливих симптомів.

Відмінний стан маминої нирки радує і саму Сью. Жінка згадує, що операція з пересадки відбувалася в одній з клінік американського міста Ньюкасл. Лікарі повідомили їй невтішну новину про те, що обидві нирки дівчини не виконують і 10% своєї роботи, а без трансплантації їй не жити. Сью Вестхед зізнається журналістам, що коли була призначена трансплантація, вона сподівалася прожити з новим органом хоча б п’ять років. Про те, що додаткової операції не потрібно буде стільки десятиліть, вона не могла собі уявити навіть у найсміливіших мріях. Нирка «переплюнула» навіть найоптимістичніші прогнози експертів у сфері трансплантології.

Літня дама заявила, що не втомлюється піклуватися про збережений орган, який залишився їй від матері. Кожен день вона неухильно дотримується всіх приписів лікарів і ніколи не забуває прийняти добову норму ліків, які перешкоджають відторгненню нерідних органів. У день Сью потрібно випити двадцять таблеток. Саме такий відповідальний підхід і зберіг нирку у відмінному стані, вважають лікарі.

Коли жінці повідомили, що її нирка рекордсмен серед пересаджених органів, вона дуже зраділа. Сью зізналася, що колись, на межі смерті, навіть один зайвий рік їй здавався неймовірним щастям, а тепер вона готується відсвяткувати столітній ювілей нирки, яку колись з такою любов’ю віддала їй мати.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

two − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.