Авторські статтіДуховне

Римська міжнародна виставка «100 вертепів» переноситься до Ватикану

Майже півстолітня римська міжнародна виставка «100 вертепів» переноситься до Ватикану та відбуватиметься під патронатом Папської Ради сприяння новій євангелізації

«100 вертепів». Починаючи від 1976 року, в Римі у різдвяний період проводиться виставка, покликана підтримати та популяризувати традицію різдвяних вертепів. Її назва вказує на історичний аспект, посилаючись на кількість експонатів, які виставлялися під час перших її випусків. Сьогодні ж відвідувачі мають змогу побачити набагато більшу кількість творів «вертепного» мистецтва в його різних стилістичних вираженнях.

«100 вертепів у Ватикані».

Виставка щороку організовувалася в галереї «Зали Браманта» поблизу базиліки Санта-Марія-дель-Пополо. Але цього року, дійшовши до 43-ї експозиції, вона переноситься до Ватикану. Як розповіла в інтерв’ю для VaticanNews донька ініціатора виставки Маріякарла Маналья, директор часопису «Rivista delle Nazioni», що протягом 42 років організовує захід, останніми роками ставало дедалі важче зібрати необхідні ресурси, а утримувати експозицію за кошти, виручені за квитки, перестало бути можливим.

Свою підтримку мистецькій ініціативі вирішила надати Папська Рада сприяння новій євангелізації. Цьогорічна експозиція, що називатиметься «100 вертепів у Ватикані» виставлятиметься від 7 грудня до 13 січня наступного року в Залі святого Пія Х, що при осідку цього відомства Римської Курії.

Вертеп як засіб євангелізації

Архиєпископ Ріно Фізікелла, Голова Папської Ради сприяння новій євангелізації, з ентузіазмом прийняв пропозицію, включивши виставку до програми заходів очолюваної ним дикастерії. «Вертеп, – зазначив він, – крім того, що є прекрасною культурною традицією, є також засобом євангелізації. Адже чимало людей кожного Різдва зупиняються перед таємницею Бога, Який став людиною, представленою цими справжніми шедеврами, аби молитися, роздумувати та відкривати любов Бог, Який стає дитиною з любові до нас».

Велика різноманітність

Експозиція оновлюється щороку. Твори походять з усіх італійських регіонів та з кількадесяти країн світу. Вони є творами як митців, так і аматорів, учнів шкіл і представників різних асоціацій і товариств. Експонатами зі своїх колекцій діляться національні та місцеві музеї. Різним є також матеріал: це і корали, срібло, порцеляна та скло, бронза та кераміка, дерево, коване залізо, пап’є-маше і вторинна сировина, шоколад і злаки, ґудзики, свічки, олівці, тощо. Представлені як статичні композиції, так і рухомі, а розміри творів – від мініатюрних до статуй в людський ріст.

У 37-й виставці «100 вертепів», що відбувалася 2012 року, серед 150 експонатів з понад 25 країн світу, були представлені два вертепи з України – робота учнів Тернопільської художньої школи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.