Сто років тому художник передбачив появу смартфонів

Француз Жан-Марк Коте малював на листівках майбутнє — тобто наш час.

Яким уявляли собі початок XXI століття люди, що жили 100 років тому? Ми можемо отримати про це наочне уявлення завдяки малюнкам французького художника Жана-Марка Кота. У 1899 році він отримав замовлення на виготовлення футуристичних малюнків на тему «Як будуть жити люди у 2000 році?». Передбачалося, що вони будуть поширюватися в якості листівок і вкладишів до сигарним і папиросным коробок.

Серія була приурочена до Всесвітньої виставки 1900 року, яка пройшла в Парижі. Це було грандіозне: за 7 місяців виставку відвідали 50 мільйонів чоловік. Частина цього шоу стали II Олімпійські ігри.

Люди встромити в екрани

Смартфони — це, мабуть, саме геніальне передбачення художника. І справа навіть не в технічній частині. Тому що на момент створення малюнків Олександр Белл вже 23 роки, як запатентував свій телефон, а радіо було винайдене Олександром Поповим в 1895 році. А до створення телевізора було вже рукою подати: у 1907 році професор з Санкт-Петербурга Борис Розінг подавши заявку на винахід, назв «Спосіб електричної передачі зображень на відстань».

Так що художнику, якщо він був у курси технічних новинок, залишалося тільки зібрати всі ці технології в один гаджет. Однак вражає, наскільки француз вгадав, як зміниться спосіб життя з появою таких пристроїв. Хто з нас міг більше 100 років тому припустити, що хлопець і дівчина, сидячи за одним столиком кафе, віддадуть перевагу втупитися в екран смартфона і не будуть звертати один на одного ніякої уваги?

Джерело: kp.ru

Джерело

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh