Техно

Сто років тому художник передбачив появу смартфонів

Француз Жан-Марк Коте малював на листівках майбутнє — тобто наш час.

Яким уявляли собі початок XXI століття люди, що жили 100 років тому? Ми можемо отримати про це наочне уявлення завдяки малюнкам французького художника Жана-Марка Кота. У 1899 році він отримав замовлення на виготовлення футуристичних малюнків на тему «Як будуть жити люди у 2000 році?». Передбачалося, що вони будуть поширюватися в якості листівок і вкладишів до сигарним і папиросным коробок.

Серія була приурочена до Всесвітньої виставки 1900 року, яка пройшла в Парижі. Це було грандіозне: за 7 місяців виставку відвідали 50 мільйонів чоловік. Частина цього шоу стали II Олімпійські ігри.

Люди встромити в екрани

Смартфони — це, мабуть, саме геніальне передбачення художника. І справа навіть не в технічній частині. Тому що на момент створення малюнків Олександр Белл вже 23 роки, як запатентував свій телефон, а радіо було винайдене Олександром Поповим в 1895 році. А до створення телевізора було вже рукою подати: у 1907 році професор з Санкт-Петербурга Борис Розінг подавши заявку на винахід, назв «Спосіб електричної передачі зображень на відстань».

Так що художнику, якщо він був у курси технічних новинок, залишалося тільки зібрати всі ці технології в один гаджет. Однак вражає, наскільки француз вгадав, як зміниться спосіб життя з появою таких пристроїв. Хто з нас міг більше 100 років тому припустити, що хлопець і дівчина, сидячи за одним столиком кафе, віддадуть перевагу втупитися в екран смартфона і не будуть звертати один на одного ніякої уваги?

Джерело: kp.ru

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.