Авторські статтіЗдоров'я

Стираємо поперечні зморшки з чола

Лобний м яз і верхні волокна кругового м язу ока є прямими антагоністами. Нормальне стан забезпечує натяг шкіри чола, це не сприяє появі поперечних зморшок.

У молодих складок на лобі майже не помічається. Навпаки, пружність шкіри і хороша еластичність ніжних волокон лобової м’яка зв’язку підводять брови, роблять широко відкритими очі, що надає обличчю вираз уваги і подиву.

Вміння висловлювати на обличчі увагу в спілкуванні з людьми — це важливо для профілактики зморшок. Якщо лобовий м яз називають м’язом уваги, то її антагоніст — верхня частина круглих м’язів очі — називається м язом роздумів. Скорочуючись, вони розправляють зморшки, чому особа приймає вираз задумі і зосередженості.

Часті перенапруги лобових м язів, що має місце при деяких фізичних і емоційних станах, викликають розтягнення і послаблення м язових волокон верхньої частини кругового м язу ока. Тоді при посиленому скорочення лобової м’язу напруга його антагоніста відсутня, поперечні зморшки глибоко западають, і особа приймає вигляд деякої інтелектуальної обмеженості.

Для підтримки і відновлення тонусу верхніх волокон кругового м язу ока рекомендується:

  • вказівними пальцями фіксувати шкіру надбрівних дуг і виробляти в цей час закривання очей.

Пальці, утримуючи шкіру на місці, надають м’язам опір.

Рух виконується повільно і повторюють 3-6 разів.

Ефективно для тренування очної частини кругового м язу ока наступну вправу:

  • шкіру в області орбіт фіксують подушечками кінцевих фаланг II — III – V пальців так, щоб II палець знаходився у зовнішнього кута ока, III — на середині верхнього краю орбіти, IV — у внутрішнього кута ока (рис. 1);
  • закривають повіки; пальці, натискаючи на шкіру, чинять цьому опір.

Вправу повторюють 3-6 разів.

Автор: Кунічев Л. А. «Лікувальний масаж»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

2 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.