Право

Стародавню зброю віком від ІІІ тисячоліття до н.е. вилучили київські митники

Київські митники вилучили з трьох міжнародних поштових відправлень стародавню зброю – кам’яний ніж часів ранньої бронзи, кіммерійський та ранньоскіфські наконечники стріл, бойову сокиру часів Київської Русі. Вік старожитностей, які визнано культурною та історичною цінністю, вражаючий – від ІІI тис. до н.е. до XII ст. н.е.

П’ятдесят два металевих предмети, що мали явні ознаки старовини, митники виявили під час митного контролю трьох міжнародних поштових відправлень, які прямували з України за кордон.

Усі знахідки київські митники направили до профільних музеїв для проведення експертизи на предмет культурної цінності. Як виявилося, всі предмети автентичні і мають археологічне походження.

Кам’яний предмет з ознаками старовини відправляли з Київщини до США. Експерти визнали його вістрям, поширеним на території України за доби ранньої чи середньої бронзи (ІІІ-початок ІІ тисячоліття до н.е.). Давні люди могли їх використовувати як ножі або кинджали, так і наконечники списів. Визнано культурною цінністю.

50 бронзових наконечників, що прямували до Румунії, експерти визнали метальною холодною зброєю бойового та мисливського призначення. Найстарший з наконечників – кіммерійський, «новочеркаського» типу, віднесено до VIII – середини VII століття до н.е. До раннього скіфського часу віднесено два наконечники з посиленими головками. Решта скіфських наконечників – трохи «молодші»: VI-IV ст. до н.е. Всі вони визнані культурною та історичною цінністю.

Як бойову бородоподібну сокиру із кричного заліза експерти ідентифікували металевий предмет, виявлений митниками під час митного контролю міжнародного відправлення, яке прямувало до Швеції. Викували сокиру в Київській Русі у Х-ХІІ ст. Ця холодна зброя має культурну та історичну цінність.
Обидві посилки – з наконечниками та сокирою – відправляв за кордон один і той самий порушник митних правил з Вінничини.

Нагадуємо, що предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі України.

Також, згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було.

Культурні та історичні цінності, що пересилалися з порушенням митних правил, вилучено.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України