Старі версії iPhone і Mac можна зламати «одним символом» – експерти

Небезпеці піддаються версії операційних систем на смартфонах нижче 11.4.1 і на ноутбуках нижче 10.13.5.

Китайські експерти в галузі кібербезпеки з компанії Tencent Security Xuanwu Lab додали ще один пункт в переваги та важливість регулярного оновлення ОС – безпека даних та пристрої. Як виявилося, старі версії iPhone і Mac можна зламати лише «одним символом»: усі версії операційних систем на iPhone 11.4.1 і нижче, а також на iMac і MacBook під управлінням macOS High Sierra нижче версії 10.13.5 відображають ряд кодованих символів латинськими літерами, з-за чого зловмисники замінивши всього одну букву в адресному рядку на новий символ можуть змінити адресу сайту, змусити користувачів перейти небезпечною посиланню, і заволодіти його даними.

Співробітники Tencent Security Xuanwu Lab замінили в адресу icloud.com букву «d» на символ «dum», і система без роздумів підтвердила безпеку сайту. Навіть уважно вивчивши посилання, користувач не зможе побачити підступ, адже зовні символи не викличуть підозри – вони не відрізняться. Перехід за підробленим посилання відкриває хакерам дані авторизації користувача, а отже він може з легкістю зламати гаджет наївною жертви, або заразити його небезпечними вірусами.

Фахівці нагадують: хакери постійно шукають найменші вади в системах, щоб зламати гаджети і заволодіти особистими даними користувачів, а розробники виправляють всі баги і недоліки в оновленнях. Таким чином, ключем до безпеки є стандартне встановлення всіх оновлень.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh