Авторські статтіТехно

Старі версії iPhone і Mac можна зламати «одним символом» – експерти

Небезпеці піддаються версії операційних систем на смартфонах нижче 11.4.1 і на ноутбуках нижче 10.13.5.

Китайські експерти в галузі кібербезпеки з компанії Tencent Security Xuanwu Lab додали ще один пункт в переваги та важливість регулярного оновлення ОС – безпека даних та пристрої. Як виявилося, старі версії iPhone і Mac можна зламати лише «одним символом»: усі версії операційних систем на iPhone 11.4.1 і нижче, а також на iMac і MacBook під управлінням macOS High Sierra нижче версії 10.13.5 відображають ряд кодованих символів латинськими літерами, з-за чого зловмисники замінивши всього одну букву в адресному рядку на новий символ можуть змінити адресу сайту, змусити користувачів перейти небезпечною посиланню, і заволодіти його даними.

Співробітники Tencent Security Xuanwu Lab замінили в адресу icloud.com букву «d» на символ «dum», і система без роздумів підтвердила безпеку сайту. Навіть уважно вивчивши посилання, користувач не зможе побачити підступ, адже зовні символи не викличуть підозри – вони не відрізняться. Перехід за підробленим посилання відкриває хакерам дані авторизації користувача, а отже він може з легкістю зламати гаджет наївною жертви, або заразити його небезпечними вірусами.

Фахівці нагадують: хакери постійно шукають найменші вади в системах, щоб зламати гаджети і заволодіти особистими даними користувачів, а розробники виправляють всі баги і недоліки в оновленнях. Таким чином, ключем до безпеки є стандартне встановлення всіх оновлень.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України