Війна рф проти України

Старі Т-55 і Т-62 як “штурмові гармати” у рашистів – в цій ролі вони ефективні. Фото

При стрільбі із закритих позицій ворожі танки мають один неочевидний “бонус”, про який мова буде нижче

Джерело: Defence Express

Британський Королівський інститут оборонних досліджень (RUSI) видав дослідження, присвячене еволюції військ ворога протягом 15 місяців повномасштабної війни проти України. Один із розділів присвячений застосуванню танків в армії РФ, і там є такі цікаві тези.

Експерти RUSI наголошують, що після невдалих штурмових дій під Вугледаром окупанти воліють більше не використовувати танки для штурму оборони в лоб, натомість знайшли для них інші три формати застосування. Перший – як “імпровізовані САУ” для стрільби із закритих позицій (ЗОП).

"Вагнерівці" під Бахмутом використовують Т-90М "Прорыв" як "імпровізовану САУ", зима 2022 року, фото з відкритих джерел
“Вагнерівці” під Бахмутом використовують Т-90М “Прорыв” як “імпровізовану САУ”, зима 2022 року, фото з відкритих джерел

 

Так, танки мають недостатньо високий кут підйому гармати, щоб стріляти так само ефективно, як класична артилерія. Але натомість танки більш захищені від ударів з повітря або вогню артилерії ворога у відповідь, і саме через цей “бонус” росіяни воліють використовувати свої ОБТ для стрільби як ерзац-САУ, де не можуть надійно прикрити з повітря свою артилерію.

Другий формат використання танків армії РФ – як засіб “високоточної вогневої підтримки” піхоти, або як “штурмові гармати” для стрільби на дальність до 2 км. В цьому ракурсі експерти RUSI зазначають, що ті самі Т-62 і Т-55 хоч і викликають глум, але виконують в бойових порядках армії РФ важливий функціонал, який зазвичай беруть на себе “класичні” БМП, через що становлять значну загрозу на полі бою.

Рашистський Т-54 з С-60, травень 2023 року, фото з відкритих джерел
Рашистський Т-54 з С-60, травень 2023 року, фото з відкритих джерел

 

Третій формат застосування – “пресинг” позицій ЗСУ, особливо тих, які мають виводитись на ротацію.

Окрема проблема полягає в тому, що росіяни попрацювали над тим, аби зменшити “тепловий слід” своїх танків, і таким чином зменшити їх уразливість проти ПТРК, які наводяться за тепловим слідом також. І навіть звичка рашистів хаотично тулити на броню танків блоки динамічного захисту має “зворотній бік” у тому, що на ураження такого “шушпанцера” треба більше аніж зазвичай протитанкової зброї, а іноді єдиним виходом є просто бити по гусеницям.

Т-54А під час транспортування на ремонтний завод, березень 2023 року, зображення з відкритих джерел
Т-54А під час транспортування на ремонтний завод, березень 2023 року, зображення з відкритих джерел

 

Ще проблема полягає в тому, що окупанти ведуть запеклий опір у випадку, коли бійці ЗСУ проявляють намір забрати кинуту на полі бою ворожу бронетехніку. І також – у тому, що росіяни для вуличних боїв воліють використовувати тепер саме старі танки, як “розхідний матеріал” і водночас більш ефективний вогневий засіб.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України