Новини з Австрії

Стало відомо, скільки заробляють австрійці

Докладний огляд середніх зарплат по галузях, професійними групами, кваліфікаціями і федеральним землям Австрії

«Зарплата є ключовим фактором при прийнятті рішення про прийом на роботу. Проте, зарплата, як і раніше є забороненою темою в Австрії. Це турбує співробітників. Вони часто не знають, яку зарплату вони можуть отримати, а роботодавці дуже рідко піклуються про прозорість », – повідомляє Микола Дюрхаммер, керуючий директор StepStone.

Даний звіт хоче дати обом сторонам більше інформації. Він інформує про середню заробітну плату в окремих галузях, професійних групах і регіонах. Онлайн-платформа оцінила зарплати близько 14 000 співробітників в Австрії.

Середня річна зарплата співробітників в Австрії в даний час складає 52 000 євро брутто на рік. Це на 8 000 євро більше, ніж в минулому році.

Найвищі зарплати у:

  • лікарів (79 000 євро),
  • менеджерів (73 000 євро),
  • фінансових експертів, таких як фінансові консультанти або контролери (72 250 євро),
  • юристів (63 650 євро).

Що стосується секторів, то за розміром зарплати лідирують такі галузі:

  • банки (64 250 євро),
  • виробництво споживчих товарів / товарів тривалого користування (63 600 євро),
  • хімічна і нафтопереробна промисловість (62 800 євро),
  • фармацевтична промисловість (62 500 євро).

Відповідальність окупається: керівники вищої ланки заробляють майже в два рази більше, ніж співробітники без кадрової відповідальності. Розмір заробітної плати в значній мірі залежить від кількості підлеглих співробітників. У той час як керівники, у яких до чотирьох підлеглих співробітників, заробляють в середньому 53 300 євро. Керівники, які мають не менше 100 підлеглих співробітників, вже отримують заробітну плату в розмірі 96 600 євро.

Зі збільшенням професійного досвіду збільшується і заробітна плата

Найкраще заробляють вікові групи старше 60 років (77 000 євро) і зі стажем роботи понад 25 років (66 000 євро).

Ті, хто закінчив навчання в університеті, заробляють приблизно на 14 000 євро в рік більше, ніж ті, хто не має освіти. Однак не всі дипломи оцінюються однаково. Дипломи «класичних» університетів стабільно оплачуються краще, ніж дипломи університетів прикладних наук. Ліцензовані лікарі і співробітники з докторським ступенем заробляють найбільше. Працівники з вищою освітою заробляють краще, ніж працівники без диплома.

Не дивно, що Відень і Форарльберг платять найвищі зарплати. Але працівники у Верхній Австрії і Зальцбурзі також отримують більше 50 000 євро брутто на рік. Як і в минулому році, Бургенланд знаходиться внизу списку. Тут виплачується приблизно на 10 000 євро в рік менше, ніж, наприклад, у Відні. Однак при порівнянні міст в цьому році вимальовується дивна картина. Лінц і Брегенц (55 600 евро) очолюють рейтинг найвищих зарплат, випереджаючи Відень. За ними слідують Інсбрук (51 700 євро), Грац (51 000 євро) і Санкт-Пельтен (50 250 євро). ).

Коли справа доходить до розміру зарплати, важливу роль відіграє розмір компанії. В цілому тут застосовується наступне правило: чим більша компанія, тим вище зарплати. Роботодавці, на яких працює максимум 50 чоловік, платять в середньому 47 000 євро в рік. З іншого боку, ті, хто працює в компанії з більш ніж 5000 співробітників, можуть розраховувати приблизно на 12 500 євро більше за річну зарплату.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України