Новини з Австрії

Хірурга з Відня підозрюють у п’яти вбивствах з необережності

Віденського хірурга підозрюють у смерті п’яти своїх пацієнтів. Повідомляється, що лікар не діяв lege artis, тобто діяв не у відповідності з правилами медичного мистецтва.

Відповідне виклад фактів позивачі направили в прокуратуру Відня. Справа зараз знаходиться на розгляді. Розглядається підозра на вбивства з необережності.

В ході своєї роботи цей лікар «викликав кілька смертей через неправильне лікування відповідно до необ’єктивних стандартів конкретного суб’єкта (тобто не виконувалося lege artis) або через недбалість», – йдеться в заяві.

Lege artis – правовий принцип закону про відповідальність, згідно з яким існує обов’язок виконувати свої дії відповідно до новітніх досягнень науки, визнаними технологічними правилами, соціальними нормами або правовими нормами. У разі вбивства з необережності (стаття 80 Кримінального кодексу) з декількома жертвами існує ризик позбавлення волі на термін до двох років. Постраждалі – пацієнти з раковими пухлинами.

Прес-секретар Віденської прокуратури Кармен Кайнц підтвердила отримання фактів про декілька постраждалих.

Сумнівні випадки смерті п’яти онкологічних хворих з 2015 року тепер вимагають розслідування. За словами заявників, є ще шостий випадок з проблемами здоров’я у пацієнта. За словами адвоката, ця особа також «приречене на смерть». Адвокат припускає, що жертв хірурга може бути більше.

Прокуратура проінформувала роботодавця цього хірурга, MedUni Vienna і Віденська лікарня загального профілю, про висунуті звинувачення. Підозрюваний лікар відреагував заявою: «Я вітаю роз’яснення цього питання Віденською лікарнею загального профілю і Віденським медичним університетом, і я переконаний, що моєї провини немає».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України