Хірурга з Відня підозрюють у п’яти вбивствах з необережності

Віденського хірурга підозрюють у смерті п’яти своїх пацієнтів. Повідомляється, що лікар не діяв lege artis, тобто діяв не у відповідності з правилами медичного мистецтва.

Відповідне виклад фактів позивачі направили в прокуратуру Відня. Справа зараз знаходиться на розгляді. Розглядається підозра на вбивства з необережності.

В ході своєї роботи цей лікар «викликав кілька смертей через неправильне лікування відповідно до необ’єктивних стандартів конкретного суб’єкта (тобто не виконувалося lege artis) або через недбалість», – йдеться в заяві.

Lege artis – правовий принцип закону про відповідальність, згідно з яким існує обов’язок виконувати свої дії відповідно до новітніх досягнень науки, визнаними технологічними правилами, соціальними нормами або правовими нормами. У разі вбивства з необережності (стаття 80 Кримінального кодексу) з декількома жертвами існує ризик позбавлення волі на термін до двох років. Постраждалі – пацієнти з раковими пухлинами.

Прес-секретар Віденської прокуратури Кармен Кайнц підтвердила отримання фактів про декілька постраждалих.

Сумнівні випадки смерті п’яти онкологічних хворих з 2015 року тепер вимагають розслідування. За словами заявників, є ще шостий випадок з проблемами здоров’я у пацієнта. За словами адвоката, ця особа також «приречене на смерть». Адвокат припускає, що жертв хірурга може бути більше.

Прокуратура проінформувала роботодавця цього хірурга, MedUni Vienna і Віденська лікарня загального профілю, про висунуті звинувачення. Підозрюваний лікар відреагував заявою: «Я вітаю роз’яснення цього питання Віденською лікарнею загального профілю і Віденським медичним університетом, і я переконаний, що моєї провини немає».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh