Як показує нещодавнє дослідження, в Австрії шлюб залишається бажаною моделлю життя, незважаючи на зростання кількості розлучень і побоювання з приводу зради та розподілу майна.
Минулого року в цій країні одружилися майже 45 000 жінок і чоловіків. Згідно з опитуванням, проведеним цифровим ринком та інститутом дослідження громадської думки Marketagent, 76 відсотків австрійців, як і раніше, вважають шлюб сучасним явищем. 89 відсотків упевнені, що їхній зв’язок збережеться навіть після того, як вони скажуть “так”. Однак кожна четверта людина вже серйозно замислювалася про розлучення, йдеться в дослідженні.
Зрада, очевидно, є найпоширенішою причиною розставання (44 відсотки), 36,4 відсотка заявили, що вони віддалилися. Факторами також були названі емоційні травми (30,1 відсотка), усвідомлення того, що вони більше не підходять один одному (18,8 відсотка) і адиктивна поведінка (16,7 відсотка).
Згідно зі звітом про розлучення, тільки третина може собі уявити, що перед вступом у шлюб буде потрібна юридична консультація, але лише 3,4 відсотка опитаних підписали шлюбний контракт.
Однак люди в цій країні не надто поспішають робити спільний крок до вічного шлюбу: більшість людей підготували та спланували своє рішення (62 відсотки). У середньому закохані разом 5,5 років, перш ніж кажуть “так”. Люди розглядають вчинок як “взаємну обіцянку” (58 відсотків), “ознаку кохання” (50 відсотків) або як “інтимний зв’язок між двома людьми” (48 відсотків). Треті сприймають шлюб як “правову безпеку”.
Сумніви у вічності шлюбних уз більш виражені серед жінок. Майже третина жінок уже конкретно задумалися про розлучення. А майже шість із десяти осіб знають хоча б одну пару, яка перебуває у шлюбі тільки на папері, згідно з опитуванням, проведеним у співпраці з юристом Сюзанною Перл-Ліппітч. “Особливо цікаво, що в середньому розлучення справді відбувалося на сумнозвісному і проклятому сьомому році”, – йдеться в дослідженні.
Майже в третині розлучень виникли непорозуміння з приводу поділу майна (30 відсотків). У чверті виникла суперечка з приводу прав опіки та спілкування з дітьми (26 відсотків). Згідно з опитуванням, четверо з десяти розлучених пізніше шкодують, що не були більш юридично поінформовані перед весіллям.