Новини з Австрії

Прогноз ЄС: економіка Австрії продовжує скорочуватися

Весняний економічний прогноз, опублікований сьогодні Комісією ЄС у Брюсселі, продовжує передбачати слабкі перспективи зростання для ЄС, єврозони та Австрії;

Для єврозони комісія очікує 0,8 і 1,4 відсотка зростання відповідно. Прогноз щодо Австрії переглянуто в бік погіршення. В Австрії у 2024 році очікується невелике зростання на 0,3 (замість 0,6 прогнозованого взимку) відсотка, а потім очікується збільшення внутрішнього економічного обсягу на 1,6 відсотка у 2025 році.

Триваюча війна Росії проти України, конфлікт на Близькому Сході та інші геополітичні протиріччя призведуть до збільшення невизначеності та ризиків погіршення ситуації, попереджає комісія у своєму звіті. Ба більше, стійка інфляція в США може призвести до відкладеного зниження процентних ставок, тим самим погіршуючи глобальні фінансові умови.

Ризики, пов’язані зі зміною клімату, також дедалі більше впливають на прогнози.

В ЄС інфляція знизиться з 2 7 відсотків цього року до 2,2 відсотка наступного року. Показник в Австрії, як і раніше, вищий за середній: 3,6 відсотка цього року і 2,8 відсотка у 2025 році.

Безробіття залишається досить стабільним у всіх сферах: у ЄС очікується 6,1 відсотка цього року і 6,0 відсотка наступного, а також 6,6 і 6,5 відсотка в єврозоні. В Австрії цей показник нижчий за середній: 5,3 і 5,1 відсотка (згідно з визначенням Євростату).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України