Що це за установка, і наскільки багато таких може бути в американських військових
Джерело: Defence Express
ВМС США проводять навчання в районі датського острова Борнхольм. Під час цих навчань американський флот розгорнув зокрема мобільну пускову установку MK70 PDS. Особливість цієї установки полягає в тому, що вона створена на базі корабельної УВП Mk41 та призначена для запуску одразу кількох типів ракет, зокрема зенітної SM-6 на дальність 370 кілометрів та крилатої ракети Tomahawk у версії для наземного базування.
Про сам факт цих навчань розповів польський портал Defence24. Скільки установок MK70 PDS може бути зараз у розпорядженні ВМС США, наразі даних нема, і тут на перший погляд сам факт розгортання однієї лише пускової під час навчань може виглядати дивно. Але з іншої сторони, тут мова про доволі цікаве імпровізоване рішення, на яке варто звернути увагу в контексті горизонтів для зміцнення Сил оборони України.
Почнімо із того, що в американських збройних силах вийшло доволі цікаве дублювання одного із того ж типу мобільної ПУ, але для різних родів військ. Бо, виходить, те що в американському флоті позначається як MK70 PDS, в Армії США має назву Typhon і статус повноцінної ракетної системи середньої дальності.
І різниця тут полягає хіба що у наборі відомих даних: згаданий вище Typhon зводиться в батареї, кожна з яких має по чотири пускові установки, машинe для перезарядки ракет та мобільний командний пункт (Block Operations Center), а от як має функціонувати флотський MK70 PDS – питання відкрите.
Більш того – якщо по “сухопутному” Typhon час від часу у відкритому доступі з’являлись дані щодо розгортання цього комплексу, то по флотському MK70 PDS взагалі стало відомо про існування лише тому, що ВМС США цей комплекс просто “засвітили” під час навчань.
Тут можна лише додати, що американський MK70 PDS можна в чомусь назвати “аналогом»”рашистської контейнерної установки Club-K але тільки з тією різницею, що розробка США таки знайшла замовника і пішла у виробництво та стройову експлуатацію.
Творцем системи MK70 PDS є американська корпорація Lockheed Martin, яка позиціонує, що в такої установки насправді можуть бути кілька варіантів, адаптовані під різні типи ракетного озброєння.
Ця деталь може вказати нам траекторію, по якій варто налагоджувати співпрацю з тим, щоб в перспективі й для ЗСУ отримати системи аналогічні до MK70 PDS чи того ж Typhon. Що в свою чергу дало б можливість запускати із наземної ПУ зенітну ракету SM-6 із дальністю 370 кілометрів, першопочатково створену під корабельну УВП Mk 41.
В одній із своїх публікацій Defense Express уже розповідало про SM-6 як зенітну ракету, котра далекобійніша за Patriot й точно може вирішити проблему з “ВКС” РФ. Пропонуємо на цю публікацію ще раз звернути увагу.