Адміністрація президента США Дональда Трампа попередила європейські країни про можливі відповідні заходи, якщо ЄС у рамках планів по перевооруженню буде надавати перевагу власним оборонним виробникам. Про це повідомляє Bild з посиланням на документ, направлений Вашингтоном на початку лютого в Європейську комісію.
У листі влади США заявляють, що виступають проти будь-яких змін європейських правил закупівель, які можуть обмежити участь американської оборонної промисловості в тендерах країн ЄС. Йдеться про перегляд директиви 2009 року про державні закупівлі в сфері оборони, який Єврокомісія планує провести в третьому кварталі поточного року.
В останні роки ЄС прагне скоротити залежність від американської зброї: за деякими оцінками, близько двох третин імпортованих країнами Євросоюзу озброєнь надходять зі США. Серед них — винищувачі F-35, системи HIMARS та комплекси ППО Patriot. Брюссель розглядає можливість посилення принципу «Купуй європейське», однак поки що неясно, чи будуть нові правила обов’язковими.
Хоча основними постачальниками Пентагону залишаються американські компанії, продукцію в США також постачають європейські концерни, включаючи італійську Leonardo та шведську Saab.
