Авторські статті

США переходять на безпілотники

Поки ВПС РФ оплакують мрії по спільному проекту з Індією та перспективи виробництва винищувача майбутнього Т-50, ВМС США всерйоз задумалися про повний перехід на безпілотники.


У перспективі це відбудеться відразу ж після закінчення контракту з постачання F-35 у ВПС США, він закінчується в 2037 році. Звичайно, до 2037 року процес переходу на безпілотники буде проходити в неспішному ритмі, але сам факт цієї реформи вже говорить багато про що.

Які ж перспективи безпілотників, їх достоїнства і недоліки? Перераховувати можна до нескінченності, для початку один з плюсів це виробництво літаків без потреби наявності для нього пілота. У реаліях бойових дій, найчастіше саме у  високопрофесійних пілотах виникає потреба і нестача. У даному ж випадку всі літаки будуть мати однаковий інтелект – професіоналізм, причому відразу. Але мінус в тому, що поки людську кмітливість жоден штучний інтелект не замінить, але на відміну від людини він рідше помиляється і діє з урахуванням максимально вигідної стратегії. А до 2037 року лише покращить свій потенціал, не залишаючи пілотові-людині і найменшого шансу.

Важливим аспектом є і швидкість виробництва, без застережень щодо потреби безпеки пілота. Безпілотники будуть штампувати набагато швидше, позбавлені будь-яких застережень й людських факторів в принципі.
Що ж, поки десь вирішується проблема з надоями, США вступає в нову еру, трохи лихоманить від усвідомлення того, що десь в небі буде з часом літати бездушний кіборг, але краще це, ніж пілот неадекват з незмінним кредо “Everyday I’m drinking …”, підсумовує Злий Одессит.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.