Війна РФ проти України

США передадуть Україні ще чотири катери типу «ISLAND»

23 жовтня, до військового причалу Практичної Гавані пришвартувались катери Військово-Морських Сил Збройних Сил України Р190 «Слов’янськ» та Р191 «Старобільськ».

Прибувши на борту вантажного корабля «Ocean Freedom» з міста Балтимор штату Меріленд Сполучених Штатів Америки два патрульних катери класу «Island» під керівництвом українських екіпажів та за участю іноземних експертів розпочнуть етап підготовки до експлуатації, після тривалого транспортування. «Слов’янськ» та «Старобільськ» пройдуть ряд ходових випробувань, по завершенню яких, катери буде включено до складу Військово-Морських Сил ЗС України.

Нагадаємо, 21 жовтня на борту судна «Ocean Freedom» до Одеси прибули катери типу «Island» Р190 «Слов’янськ» та Р191 «Старобільськ».

Як повідомив заступник начальника штабу Військово-Морських сил України з євроінтеграції капітан першого рангу Андрій Риженко, нині досягнуто домовленості про постачання ще чотирьох «Айлендів».

Він зазначає, що їх передадуть Україні на значно вигідніших умовах, ніж перші два.

«Взагалі, виникла ідея створити дивізіон багатоцільових патрульних катерів з мореплавством, що дозволило б застосовувати їх у Чорному, Азовському і навіть Середземному морях (чого дуже бракує поточним вітчизняним проектам). Основні завдання катеру типу “Айленд” у ВМСУ — охорона портів, пунктів базування, морських шляхів, об’єктів морської індустрії України в межах виняткової морської економічної зони й, звичайно, спостереження за морською обстановкою і збір даних щодо судноплавства», – розповів Риженко.

Катери можуть також використовуватися для протимінних, аварійно-рятувальних, спеціальних операцій. Крім того, є можливість встановити на них додаткове оборонне озброєння.

«Катер дуже економічний, за швидкості 12 вузлів витрата пального становить лише 150 літрів на годину. Таким чином, запаси пального в 37 тонн дозволяють виконувати завдання протягом семи-десяти діб (за стандартом НАТО — це вимога для корвета). 30-річна практика застосування катерів у США показала їхню ефективність у різних погодних умовах морів і океанів», – пояснив він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України