ЄС|NATO

США хотіли відмовитися від гіперзвукової AGM-183 під B-52, а тепер показали в бойовому варіанті. Відео

Американські ВПС продовжують тримати певну інтригу щодо цього проекту

Джерлео: Defence Express

Під час нещодавніх навчань на авіабазі “Андерсен” на острові Гуам ВПС США опублікували фотографію стратегічного бомбардувальника B-52H із підвішеною гіперзвуковою ракетою AGM-183 AARW. Ця подія уже сама по собі виглядала незвичайно, якщо зважити на те, що в березні 2023 року американські військові були близькі до того, щоб взагалі відмовитись від проекту цієї ракети.

Більш того – ця ракета була маркована двома жовтими смугами, і таке позначення ВПС США використовують для маркування ракет лише із бойовим спорядженням. Про це пише портал The Drive.

Демонстрація гіперзвукової AGM-183 під B-52H під час навчань на Гуамі в лютому 2024 року, фото - USAF
Демонстрація гіперзвукової AGM-183 під B-52H під час навчань на Гуамі в лютому 2024 року, фото – USAF

 

Цікаво, що цю демонстрацію американські військові назвали як “експертний тренінг по ознайомленню із гіперзвуковою зброєю”. А фотографії зробили достатньо якісною, щоб там навіть можна було розгледіти серійний номер підвішеної AGM-183 AARW – AR-AUR-005.

Це важлива примітка, бо під час навчань по гіперзвуковому озброєнню на авіабазі “Едвардс” в штаті Каліфорнія минулоріч було також опубліковано фото B-52H із підвішеною AGM-183 AARW, на якій було нанесено серійний номер AR-AUR-004.

Ця деталь із серійними номерами свідчить, що ВПС США мають в своєму розпорядженні як мінімум кілька гіперзвукових ракет AGM-183 AARW. Однак це ще навряд чи означає старт хоча би дрібносерійного виробництва цих ракет. Бо американські військові заявляють, що вони ще “на стадії вивчення характеристик AARW”.

Демонстрація гіперзвукової AGM-183 під B-52H у вересні 2023 року, фото - USAF
Демонстрація гіперзвукової AGM-183 під B-52H у вересні 2023 року, фото – USAF

 

Автори порталу також деталізують, що США наразі вважають гіперзвукові ракети навіть із “конвенційним” оснащенням достатньо вагомим еквівалентом ядерної зброї, тому продовжують усі можливі роботи по гіперзвуковому озброєнню.

По самій ракеті AGM-183 AARW наразі відомо, що вона може розвивати швидкість понад 5 Мах, і що принцип її роботи можна описати терміном “глайдер”. Конструкція складається з двох частин – ракетного прискорювача в хвості та бойової плануючої частини без ракетного рушія в носовій частині.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України