Новини

США і ЄС обіцяють тиснути Росію до переможного кінця

Отже, вчора на зустрічі держсекретаря США Джона Керрі з главою європейської дипломатії Федеріка Могеріні було вирішено і потім оголошено журналістам, що Сполучені Штати і Євросоюз продовжать тиск на Росію і всебічну підтримку Україні.

“Ми розглянули тривожну ситуацію в Україні, і ми продовжуємо тиснути на Росію, щоб вона реалізовувала мінські угоди, які  підписала”, – заявив Дж.Керрі на спільній з Федеріком Могеріні прес-конференції у Вашингтоні.

При цьому він звинуватив бойовиків сходу України в активному наступі на позиції українських силовиків, зокрема на Дебальцево, що за його словами є “грубим порушенням мінських угод”.

Дж.Керрі також закликав “усі сторони до припинення бойових дій і втіленню в життя мінських домовленостей”.

“Хочу, щоб було абсолютно ясно, що Сполучені Штати продовжують рішуче підтримувати територіальну цілісність України. Ми засуджуємо всі дії, спрямовані на підрив суверенітету, а також спроби отримання після домовленості і припинення вогню тих чи інших переваг”, – підкреслив держсекретар США.

“Ми також будемо робити все можливе для того, щоб допомогти Україні впоратися з серйозними економічними викликами, з якими вона зіткнулася”, – додав він.
Ф.Могеріні, у свою чергу, зазначила проведення координації дій та заходів санкцій ЄС і США щодо Росії.

“Хочу скористатися можливістю, щоб ще раз підкреслити, що ми не тільки спільно розробили політику санкцій, а й маємо намір спільно та скоординовано застосовувати ці санкції”, – заявила вона.

За словами Ф.Могеріні, “будь-які рішення, що стосуються санкцій, повинні прийматися тільки на основі реалізації на практиці мінських домовленостей, і саме від Росії залежить, як вона буде виконувати свої зобов’язання”.

Крім того, вона акцентувала увагу на необхідності посилення політичного тиску на Росію “на підтримку зусиль президента Порошенко”, який за її словами “був ініціатором переговорного процесу з Путіним щодо укладання угод в Мінську”.

“Ви можете чинити тиск на економічному рівні, який працює в економічній сфері. Але необхідні також політичні канали, які дадуть впевненість у тому, що важкі зміни в російській економіці призведуть до змін у російській політиці”, – пояснила Ф.Могеріні.

“Ми сьогодні обговорювали, які ще більш серйозні дипломатичні та політичні зусилля ми можемо зробити спільно, щоб економічний тиск приніс не тільки економічні результати – негативні результати для російської економіки, що перебуває за заявами російського керівництва в кризовому стані, але і щоб вони трансформувалися в політичні результати – у закінчення конфлікту в Україні “, – резюмувала вона.

Дві ж погані новини такі. По-перше, як повідомив сьогодні вночі головний редактор видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов, українські військові покинули Донецький аеропорт.
«Оборона Донецького аеропорту. 26 травня 2014 – 22 січня 2015 року 242 дня. Новий і старий термінал, вежа управління, все, що могло послужити як опорний пункт оборони, повністю знищено. Аеропорт прострілюється прямою наводкою, але з руїн будівлі нового терміналу останні вижили захисники пішли тільки сьогодні … Треба вшанувати пам’ять героїв, які захищали аеропорт так довго і в таких абсолютно невигідних і важких умовах », – написав він у себе в Фейсбуці. http://censor.net.ua/n320999

Друга погана новина, мабуть, безпосередньо пов’язана з першою. Глава МЗС РФ Сергій Лавров учора відкритим текстом заявив про наявність секретної частини мінських угод, про які вчора згадували Джон Керрі і Федеріка Могеріні.

«Торкаючись ситуації в районі Донецького аеропорту, де, за даними спостерігачів ОБСЄ, використовувалися великокаліберні міномети,« Гради »і важка артилерія, Лавров сказав, що потрібно було публікувати закриті додатки до Мінським домовленостям. «Але хтось, не знаю чому, не хотів цього робити. Ми не прихильники секретної дипломатії. Ми за те, щоб люди знали правду: чий аеропорт, хто в даний момент його контролює, чи правильно це, домовлялися про це », – процитувала сьогодні Лаврова« Независимая газета ». http://www.ng.ru/world/2015-01-22/1_opolchentsy.html

Тоді як українська влада досі вперто заперечувала існування секретної частини угод у Мінську.

Але якщо секретні додатки до мінським угодами таки існували і мова в них йшла, зокрема, про Донецький аеропорт, то чи не марними  були численні жертви серед українських «кіборгів», які самовіддано захищали його останні місяці?

Экономика от Пророка

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України