ЄС|NATO

США анонсували нові санкції проти РФ за «вибори» на Донбасі

  Не знаю, просте чи це збіг, але після того як в понеділок вранці всім стало відомо, що Москва визнає нею ж організовані фейкові недільні вибори на Донбасі, в понеділок увечері різко обвалилися ціни на нафту.

Причому, відскоку назад не відбулося ні вночі, ні сьогодні, 4 листопада, вранці. Станом на 7.50 за київським часом ціна на нафту Light становила 78,1 дол за барель (вчора на 20.00 було 80,8 дол), а ціна на нафту Brent – 84,0 дол за барель (86,2 дол).

Природно, настільки стрімке падіння цін на нафту є найбільш ефективною санкцією проти економіки Росії і, відповідно, злочинного режиму Путіна.

Втім, неприємності для Кремля падінням цін на нафту не обмежилися. Також сьогодні вночі за київським часом з США послідувала вкрай жорстка заява на адресу російської влади.

Зокрема, представник Ради безпеки при Білому домі Бернадетт Міхен у зв’язку з виборами в самопроголошених ДНР і ЛНР попередила Росію про нові санкції проти неї.

«Як ми неодноразово говорили, у Росії є вибір. Якщо вона підтримає мирний процес і буде дотримуватися своїх зобов’язань, взятих в Мінську, ціна дестабілізуючих дій Росії проти України зменшиться. Якщо Москва продовжить ігнорувати зобов’язання, взяті в Мінську, і продовжить свої дестабілізуючі і небезпечні дії, ціна для Росії зросте », – заявила Міхен.

“США засуджують незаконні так звані вибори, проведені в неділю підтриманими Росією сепаратистами в деяких частинах Донецької та Луганської областей. Ці фальшиві вибори суперечили української конституції, закону про спеціальний статус і базовим виборним нормам», – підкреслила вона.

За словами Міхен., Проведення виборів на Донбасі прямо суперечило вересневим мінським угодам. Вона також сказала, що «США не визнають владні повноваження будь-яких осіб, які заявляють, що представляють частини Донецької і Луганської областей на основі цього незаконного голосування».

Крім того, Міхен повторила звинувачення на адресу Росії, що та пересуває війська до кордону з Україною. «Ми стурбовані сьогоднішньою заявою міністерства закордонних справ Росії, яке намагається легітимізувати ці фальшиві вибори. Ми також як і раніше стурбовані повідомленнями про те, що Росія знову просуває свої війська і військове спорядження до деяких дільницях міжнародного кордону. Кордон Росії та України як і раніше не знаходиться під наглядом і поза контролем уряду України, незважаючи на зобов’язання Росії щодо полегшення забезпечення ефективної міжнародної моніторингової місії », – зазначила Міхен.

Також вона оголосила, що США стурбовані повідомленнями ОБСЄ про те, що її спостерігачі зазнали нападів в останні дні. «Говорячи загалом, Москва як і раніше не може виконати свої зобов’язання відповідно до мінських угод, і це ставить під питання її прихильність до мирного врегулювання конфлікту в деяких частинах Східної України», – резюмувала представник Білого дому.

Про те, що якщо Росія визнає так звані сепаратистські «вибори» на частини Донбасу, то це лише ізолює її ще більше, заявила в понеділок також прес-секретар Державного департаменту США Джен Псакі.

Вона нагадала, що Росія вже зробила цілий ряд заяв щодо цих «виборів», які не відповідають ні букві, ні духу Мінських домовленостей.

До цих заяв із США я хочу додати уточнення, що на сьогодні вже не стоїть питання – дотрималася Росія визнанням виборів на Донбасі своїх зобов’язання по Україні, взяті в Мінську, або не додотрималася. Однозначно не дотримала!

Про це чітко дав знати у вчорашньому зверненні до народу президент України Петро Порошенко.

Він, зокрема, заявив, що бандити, терористи і інтервенти можуть себе коронувати як депутати, прем’єри, міністри. І як королі або імператори. Але щоб вони не повісили собі на голови, вони так і залишаться окупантами, злодіями, бойовиками. «Україна ніколи не визнає так звані« вибори »2 листопада. Ми не можемо поважати вибір, якого не було, і немає, – ні фактично, ні юридично. Не визнає і ніколи не визнає так званих «виборів» жодна країна світу, яка поважає себе і міжнародне право. Фарс вже засудили ЄС, США, десятки наших країн-партнерів. А представник німецького уряду вже сьогодні заявив, що не може бути й мови про скасування санкцій проти Росії », – зазначив президент.

Псевдо-вибори є грубим порушенням мінського протоколу від 5 вересня, підкреслив Порошенко. Оскільки мінський протокол передбачає проведення в окремих районах Донбасу дострокових місцевих виборів виключно і тільки на основі законів України. «Ми цю можливість їм давали. Виборчий фарс 2 листопада ставить під величезну загрозу зриву весь мирний процес, старту якого ми добилися ціною колосальних надзусиль. Він істотно погіршує ситуацію в Донбасі. Відповідальність за це цілком і повністю лягає на виконавців, організаторів і замовників псевдо-виборів », – зазначив президент.

При цьому Порошенко повідомив, що 4 листопада має намір провести засідання Ради національної безпеки (РНБО), а також заявив про ймовірне скасування закону про особливий статус Донбасу.
Таким чином, немає ніяких сумнівів, що Москва нахабно порушила Мінські домовленості, підтримавши і визнавши потім псевдовибори на Донбасі. І вже незабаром Захід відповість на це новою серією санкцій проти Росії, що, природно, наблизить дату падіння путінського режиму.

 

Джерело: Экономика от Пророка

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.