Авторські статтіПодорожіФотогалерея

Справжня Іспанія — від Валенсії до Мурсії. Фото

Настоящая Испания — от Валенсии до Мурсии

Щоб дізнатися про Іспанію, потрібно їхати не до Барселони, або Мадрида, а, наприклад, на узбережжі Коста-Бланка. Почати з Валенсії і доїхати до Мурсії, заїжджаючи по дорозі в великі і маленькі міста. Знайомитися з їх жителями і пробувати місцеву кухню, засмагати на пляжі і купатися в водоспадах, забиратися на високі і не дуже гори, вивчати стародавні фортеці, торкаючись до історії.

Настоящая Испания — от Валенсии до Мурсии
Коста-Бланка Сама цікава і колоритна частина Іспанії

Валенсія

Валенсія
— це забавні графіті, цікава архітектура, неймовірно красиві чоловіки і всюди на вулицях мотоцикли і мопеди. Фонтани, різьблені фасади будинків, вузькі звивисті вулички, магазини зі старими книгами і пластинками. Саме у Валенсії,
Кафедральному Соборі Святої Марії знаходиться чаша Святого Грааля. Іспанці вважають її справжньою, що підтвердив і Папа Римський. Правда це чи ні, але трепетне ставлення мешканців до цієї реліквії підкуповує.

Валенсія
Була заснована римлянами, завойована маврами, звільнена іспанцями, потім знову захоплена маврами (іспанці при відступі спалили місто) і знову звільнена іспанцями. Після чого Королівство Валенсія стало однією з найпотужніших держав Середземномор’я. Навіть сьогодні, здається, кожен валенсієць відчуває себе причетним до тієї великої епохи.

І, звичайно ж, Валенсія — це паелья, безліч видів якої можна спробувати практично в кожному закладі громадського харчування.

Настоящая Испания — от Валенсии до Мурсии
Валенсія Одине з найкрасивіших і багатогранних міст Іспанії

Гуадалест, або місто сили

У місті Гуадалест живе 246 осіб, саму фортецю не даремно називають місцем сили, пейзажі навколо неї вважають найкрасивішими на узбережжі Коста-Бланка. Заснували фортецю маври в XI столітті, а в XIII столітті її завоювали християни. 2 млн. туристів в рік відвідують це місце. Уявляєте — 246 жителів на 2 млн. туристів!

Настоящая Испания — от Валенсии до Мурсии
Місто сили. З усього світу щороку сюди приїжджає більше 2 мільйонів туристів!

Рибне місто Кальпе

Навіть якщо ви не любите морепродукти і вас нудить від запаху риби, все одно приїжджайте в Кальпе на набережну. Ви зрозумієте, що ваша нелюбов — це прикре непорозуміння. Рекомендуємо спробувати плато з морепродуктів в прибережних ресторанах, а потім подивитися на вивантаження улову рибальських суден, на рибну біржу. Там ніякого запаху — все чисто і красиво. А посеред міста — солоне озеро з рожевими фламінго: птахи грають, махають крилами, шукають їжу на дні озера, повз по дорозі проїжджають машини. Ну, що тут скажеш? Фантастика.

Настоящая Испания — от Валенсии до Мурсии
Кальпе. Більшість місцевих жителів тут зайняті рибним промислом

Аліканте і фортеця Санта-Барбара

На вузеньких вуличках старого міста, більше схожих на вулик, люди відпочивають, сушать білизну, граються діти. В «новому місті» ви побачите безліч пальм (тут вони якісь особливо монументальні), гігантські фікуси, у яких коріння звисають зі стовбура і іноді навіть не дістають до землі, цікаві будівлі з гарними балконами упереміш з офісними центрами-новобудовами, набережна, покрита плиткою з хвилеподібним візерунком (якщо довго по ній йти, навіть
злегка колише).

Настоящая Испания — от Валенсии до Мурсии
Набережна Аліканте

До фортеці Санта-Барбара легко дістатися — можна піднятися на машині до самого входу, там виникає оманливе відчуття, що це зовсім не фортеця, а якийсь розважальний об’єкт. А на самому верху з величезної висоти видно все місто як на долоні. Побудована фортеця в IX столітті арабами, захоплена іспанцями в XIII столітті і до XVIII століття використовувалася як військова споруда, витримувала облоги, на деяких баштах залишилися сліди від ядер. А який вигляд на Аліканте відкривається звідти! Це потрібно обов’язково побачити.

Настоящая Испания — от Валенсии до Мурсии
Фортеця Санта-Барбара

Місце щастя, або коротко про Торрев’єху

Море, сонце, затишні будинки, літні люди на пляжі, безліч кафе на набережній, «мертве озеро», чорна грязь, біла грязь, пальми, пальми і ще раз пальми. Пляжі протяжністю 25 кілометрів на будь-який смак. Торрев’єха — такий собі рай на землі. Але це сьогодні, а до XIX століття тут було невелике рибальське село, нічим не примітне, може, тільки старою вежею. До речі, вежа з часом зруйнувалася, і городяни за свої кошти відбудували нову, щоб не розчаровувати туристів. В місті є 2 солоних озера з різним кольором води — рожеве та блакитне, обидва озера лікувальні, бруд навколо озер теж. Там немає обладнаних місць для купання, але це не зупиняє місцевих жителів і особливо просунутих туристів.

Настоящая Испания — от Валенсии до Мурсии
Рожеве озеро. Одна з головних природних визначних пам’яток Торрев’єхи

В Торрев’єсі, як і в інших прибережних містах, є порт для яхт, де вони «ночують». І це виглядає просто як картинка з казки: кораблики вишикувалися в рядочок, щогли поскрипують, лунає мірний стукіт тросів. Сонце, що заходить фарбує воду в різні кольори і відбивається в ній. Запах моря і снастей повертає в дитинство — відразу згадуєш книги про морські пригоди. На теплому після денного сонця камені спить незворушний кіт. А десь далеко галасливе і багатолюдне місто зустрічає фестиваль хорів Абанерас.

Настоящая Испания — от Валенсии до Мурсии
Порт для яхт

Оріуела — місто, загублене у часі

Колися могутній і великий, заснований приблизно в VIII столітті, зумів «домовитися» з маврами, який отримав певну незалежність і навіть не платив данину, чотири століття був єпископською столицею провінції, а потім став плацдармом для вирішального удару по маврам. Сьогодні в місті близько 80 тисяч жителів, незвичайний старий квартал, велика кількість пам’ятників архітектури на квадратний метр і… взагалі немає туристів. Це місто називають недооціненим.

В цей час старий квартал особливо “не розкручений”, хоча всі атрибути для туристів є, таблички, години роботи. Місцеві діти біля древніх стін грають у м’яч (прямо об ці стіни), а у решти – сієста, навіть собачки сплять, розпластавшись на кам’яній підлозі. Але все це не заважає старим будівлям жити і легендам існувати.

Настоящая Испания — от Валенсии до Мурсии
Старий квартал Оріуели

В новій частині міста все інакше — вона шумить, хлюпоче фонтанами, тут багато кафе, магазинів,офісних центрів. Оріуела
чудова, з нею обов’язково потрібно познайомитися туристові, який хоче пізнати справжню Іспанію.

Настоящая Испания — от Валенсии до Мурсии
Нова частина міста На відміну від старих кварталів, нова Оріуела виглядає цілком сучасно

Місто з прекрасною назвою Мурсія

Місто засноване в IX столітті кордовским емір Абд ар-Рахманом. Далі, як зазвичай, воювали, завойовували, в XIII столітті християни остаточно витіснили мусульман, і виникло процвітаюче королівство Мурсія. А в XIX столітті одне за одним на місто навалилось нещастя: розграбування наполеонівськими військами, землетрус, якому потерпіли 6000 чоловік, чума, холера, повінь.

Настоящая Испания — от Валенсии до Мурсии
Мурсіяю. Місто зі складною історією, багате історичними пам’ятками

В місті живе близько 440 тисяч населення (хоча цього й не видно на напівпорожніх вулицях). Тут безліч архітектурних пам’яток, магазинів тканин (адже колись місто славилося шовкопрядством), тут ростуть гігантські дерева (виявилося, що це фікуси), є алея платанів, відкриті для відвідування пам’ятки і закритий головний кафедральний собор, смішні пам’ятники і фонтани, магазин музичних інструментів, де можна купити губну гармошку і кастаньєти, дуже красиве казино, зони для відпочинку з навісами від сонця (Мурсію називають «іспанської сковорідкою» — влітку там дуже спекотно). Мурсія монументальна і мила одночасно, релігійна, судячи з кількості сувенірів релігійного характеру,
і шкодлива — хтось розмалював пам’ятник принтами «Врятуйте Арктику».

Настоящая Испания — от Валенсии до Мурсии
Прекрасна і багатогранна Іспанія

Подорож по Іспанії ніколи не закінчується, а лише розпалює бажання приїхати сюди ще і ще раз. Стільки непізнаного залишилося, вихід один — готувати нову подорож.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України