Справа про розміщення в Чехії 50 сирійських сиріт дійшла до парламенту

Автор: ІТАР-ТАСС/Зачувши Михайло/Надано Фондом ВАРП

19 вересня партія ТОП 09 винесе на розгляд парламенту резолюцію із закликом до уряду Чехії прийняти 50 сирійських сиріт, а саме хлопчиків у віці від 12 до 17 років.

Про це повідомляє сайт Tyden.cz.

«Не можна ганьбити Чехію на весь світ, відмовляючи біженцям-дітям», — вважає голова партії ТОП 09 Мирослав Калоусек.

Як відомо, прем’єр Андрій Бабиш виступає проти цього. Він нагадав, що в Чехії є свої сироти. Крім того, на Україні теж йде військовий конфлікт, але ніхто в Чехії не закликає приймати сиріт з України.

«Я обіцяв, що Чехія не прийме жодного біженця. До цих сирійським дітям це теж відноситься. Їм потрібно допомагати там, де вони народилися і жили», — вважає Андрій Бабиш.

Голова Піратської партії Чехії Іван Бартош нагадав, що займається прийомом біженців МВС Чехії, а не прем’єр. Також глава уряду не займається питаннями усиновлення сиріт — це компетенція судів. «Наперед відмовлятися від прийому сиріт не можна. Можна перевезти в Чехію дітей з таборів, що перебувають в Йорданії», — сказавши він.

Голова Християнських демократів Павло Белобрадек заявивши, що прийняти сиріт можна лише після ретельної перевірки їх біографій та при наявності у Чехії сімей, готових взяти їх до себе.

Проти виступають комуністи і Партія прямої демократії.

У Громадянської демократичної партії (ODS) закликала не спекулювати на цій темі заради політичної вигоди.

Про те ж заявив прес-секретар президента Чехії Їржі Овчачек: «Ініціаторам і дійових осіб цієї політичної кампанії повинно бути соромно».

Наталія Кажу, редактор Радіо Дамаск, прокоментувала ситуацію Празькому Експресу»: «Все це схоже на політичний піар. Якщо ці діти у європейських таборах, то як вони туди потрапили, за які кошти? При сирійських зарплатах важко і п’ять тисяч доларів накопичити. Слід зазначити, що нерідко біженцями роблять неповнолітніх, їх відправляють у ЄС, а потім сім’я має право на возз’єднання. Я не вірю в сирійських сиріт, у яких зовсім не залишилося родичів. Тут патріархальне суспільство, куди ж поділися їх дядька або тітки? У Сирії є будинки для дітей загиблих військових. Дітям надається повне держзабезпечення, навіть якщо у них залишилися родичі. Для таких дітей є місця у вузах, їм знаходять роботу. У мене дуже насторожене ставлення до тих, хто втік в табір за кордон, а не вглиб країни. Їм було що приховувати? Я маю на увазі зв’язок з бойовиками. Основна маса людей втекла під захист держави. Так що нехай ці сироти додому їдуть. І Чехії простіше буде».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh