Авторські статтіДіаспора

Справа про розміщення в Чехії 50 сирійських сиріт дійшла до парламенту

Автор: ІТАР-ТАСС/Зачувши Михайло/Надано Фондом ВАРП

19 вересня партія ТОП 09 винесе на розгляд парламенту резолюцію із закликом до уряду Чехії прийняти 50 сирійських сиріт, а саме хлопчиків у віці від 12 до 17 років.

«Не можна ганьбити Чехію на весь світ, відмовляючи біженцям-дітям», — вважає голова партії ТОП 09 Мирослав Калоусек.

Як відомо, прем’єр Андрій Бабиш виступає проти цього. Він нагадав, що в Чехії є свої сироти. Крім того, на Україні теж йде військовий конфлікт, але ніхто в Чехії не закликає приймати сиріт з України.

«Я обіцяв, що Чехія не прийме жодного біженця. До цих сирійським дітям це теж відноситься. Їм потрібно допомагати там, де вони народилися і жили», — вважає Андрій Бабиш.

Голова Піратської партії Чехії Іван Бартош нагадав, що займається прийомом біженців МВС Чехії, а не прем’єр. Також глава уряду не займається питаннями усиновлення сиріт — це компетенція судів. «Наперед відмовлятися від прийому сиріт не можна. Можна перевезти в Чехію дітей з таборів, що перебувають в Йорданії», — сказавши він.

Голова Християнських демократів Павло Белобрадек заявив, що прийняти сиріт можна лише після ретельної перевірки їх біографій та при наявності у Чехії сімей, готових взяти їх до себе.

Проти виступають комуністи і Партія прямої демократії.

У Громадянської демократичної партії (ODS) закликала не спекулювати на цій темі заради політичної вигоди.

Про те ж заявивши прес-секретар президента Чехії Їржі Овчачек: «Ініціаторам і дійових осіб цієї політичної кампанії повинно бути соромно».

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України