Спостерігаючи за відвідувачами вчені встановили, що їх кров’яний тиск спочатку підвищується, а потім падає.
Такі висновки змогли зробити після проведення експерименту, що складається з двох частин, у якому брали участь 19 добровольців.
Перша частина експерименту полягала у відвідуванні сауни протягом 25 хвилин. У кожного з випробуваних вимірювали кров’яний та артеріальний тиск, а також пульс під час процедури і після. Згідно з отриманими результатами, рівень артеріального тиску у більшості добровольців спочатку дещо перевищував норму, а незабаром після виходу з сауни ставав нижче, ніж був.
Вчені кажуть, що вплив сауни протилежно ефекту відпочинку після неї. Таким чином, відвідування лазні можна легко порівняти з не дуже інтенсивним заняттям спортом або невеликий пробіжкою. Дослідники також додають, що людям із зниженим кров’яним тиском слід уникати впливу сауни.
Щоб підтвердити отримані в першій частині експерименту результати, вчені спорядили добровольців велосипедним крокоміром. Це лише довело правоту дослідників.
Так що, якщо не хочеться вставати з ранку на пробіжку або після роботи їхати в спортзал, завжди можна піти попаритися в сауну. А якщо запитають «спортзал?», можна сміливо відповідати «ні, сауна!». Але не занадто часто, краще всього буде чергувати сауну і традиційні заняття спортом, адже благотворного впливу на вагу все ж чекати не варто: калорії сауна не спалює.