Спондилоартроз – це небезпечне хронічне дегенеративно-дистрофічне захворювання, яке вражає дуговідросткові суглоби, розташовані між суглобовими відростками хребців хребта. Найчастіше спондилоартроз діагностують у пацієнтів із остеоартрозом хребетного стовпа.
Якщо йдеться про причини, що призводять до виникнення патології, то до найчастіших відносять травмування хребетного стовпа, постійне навантаження на суглоби хребта при піднятті тяжкого, у разі діагностування у пацієнта плоскостопості будь-якого виду, спондилолізу, послаблення поперекових м’язів.
7 факторів, що підвищують ризик розвитку спондилоартрозу
- вік пацієнтів віком від 60-65 років, незалежно від статі;
- багаторічна малорухлива робота, надмірне навантаження на хребці;
- професійні види спорту;
- вроджені чи генетичні хвороби хребця;
- гормональні порушення, дисбаланс у роботі метаболізму;
- зайва вага на будь-якій стадії прогресування;
- пасивний спосіб життя: відсутність спорту чи інших активностей у щоденному розкладі дня.
У кожному з цих випадків хребетна рухливість зменшується, що у 70% випадків і стає каталізатором для стрімкого розвитку спондилоартрозу, який потребує термінової грамотної терапії.
Як розпізнати захворювання?
Щоб вчасно діагностувати спондилоартроз та розпочати ефективну терапію, потрібно знати перші та вторинні прояви цього захворювання. Серед найпоширеніших скарг пацієнтів:
- біль чи дискомфорт, що посилюються під час повороту голови;
- гострий або пекучий біль при тривалому сидячому/лежачому/стоячому положенні тіла;
- болючі відчуття, які періодично з’являються вздовж руки;
- відчуття скутості шийного відділу переважно у ранкові години;
- дискомфорт під час ходьби, невелике оніміння нижніх кінцівок;
- деформація хребта, поява сутулості, сколіозу;
- біль у зоні стегон та сідничних м’язів.
Ці прояви можуть супроводжуватись запамороченням, головним болем, порушенням рівноваги, втратою чутливості деяких ділянок тіла.
Несвоєчасне звернення до фахівця може призвести до ускладнень. Наприклад, стенозу хребетного стовпа, утворення міжхребцевої грижі, здавлювання нервових стовбурів та кровоносних судин, невритів і навіть повної знерухомленості суглобів.
У «Медідіагностиці» застосовується унікальний метод лікування спондилоартрозу. Відновлення функціонування суглобів відбувається у 99,8% пацієнтів, які проходили діагностику.