Війна РФ проти України

MQ-9 Reaper, збитий над Чорним морем, був близько до російської військової бази в окупованому Криму. Відео

Відео з втраченого БПЛА MQ-9 Reaper над Чорним морем, який був збитий літаками РФ, було оприлюднено Міноборони США.

Джерело: Defense Express

На відео було зафіксовано, як російський Су-27 підійшов до дрона і скинув паливо. Після того, як літак знову наблизився до дрона, одна з лопатей гвинта MQ-9 Reaper була пошкоджена. Незважаючи на це, дрон продовжив польот, але оператори вирішили знищити його.

Відео містить деталі, які дозволяють встановити місце подій, зокрема берегову лінію. Завдяки сервісу Google Earth встановлено, що місце подій ймовірно знаходиться на південний захід від Севастополя, що підтверджується виблиском від водної поверхні Чорноріченського водосховища та вершини Кримських гір.

Американський дрон міг проводити оптичну розвідку завдяки камерам і був у полі зору не тільки головної військово-морської бази РФ, але й авіабаз поряд із Севастополем, зокрема “Бельбек”. За даними США, MQ-9 Reaper знаходився у нейтральному повітряному просторі, що розташовується мінімум у 22 км від берегової лінії. Якщо дрон перетнув кордон, то це був би кордон України.

Однак, ця подія свідчить про те, що розвідувальні польоти США над окупованим Кримом проводяться значно більш агресивно, ніж раніше вважалося. Це може бути пов’язано зі зростанням напруженості між США та Росією в останні роки, а також зі зміною стратегії США щодо військової діяльності в регіоні.

Зокрема, американська сторона може вирішити збільшити кількість розвідувальних польотів в районі Криму, щоб мати краще розуміння дій Росії в цьому регіоні. Також можливо, що США можуть планувати інші дії в регіоні, наприклад, збільшення кількості військ на сході Європи, щоб протистояти зростаючій військовій активності Росії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України