Співробітництво Україна-НАТО є трансформаційним інструментом, який стосується не військових, а цивільних аспектів, зокрема внутрішньої політики України”

Заступник Голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський у своєму вступному слові на засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО у понеділок привітав колег із Парламентської асамблеї НАТО від імени Верховної Ради, констатуючи позитивний факт поновлення роботи Міжпарламентської ради Україна-НАТО. Свободівець відзначив особливість і значущість проведення нинішнього форуму, враховуючи те, що “він відбувається в дуже відповідальний момент історії України, до якої нині прикуті погляди практично усієї світової спільноти”. За словами віце-спікера, саме поточна політична ситуація в Україні диктує пріоритети порядку денного.

Заступник керівника парламенту зазначив, що річні національні програми співробітництва Україна-НАТО є базовим інституційно-нормативним інструментом різних аспектів взаємовідносин і співробітництва України з НАТО. “Цей текст на разі є практично єдиним системним документом, що реалізується, в якому викладено завдання нашої держави щодо реформування основних царин її життєдіяльности”, – зазначив націоналіст.

У цьому контексті Руслан Кошулинський наголосив, що левова частка змісту цього трансформаційного інструмента стосується не військових, а цивільних аспектів, зокрема внутрішньої політики України. Зокрема, за його словами, найперше ця програма стосується зміцнення демократичних інститутів, проведення вільних і чесних виборів, захисту прав і свобод людини, свободи слова, боротьби з корупцією, фінансовою злочинністю тощо. “Саме ці питання перебувають зараз у центрі уваги українського суспільства”, – підкреслив парламентар, зауваживши, що попереду нас чекає цікава і важлива робота.

Свободівець привітав членів Міжпарламентської ради з важливою датою в її історії – десятиріччям із дня заснування, побажавши учасникам круглого столу плідної дискусії.

Своєю чергою, Голова Парламентської асамблеї НАТО Х’ю Бейлі зазначив, що Україна обрала европейську модель розвитку. За його словами, з одного боку, це означає вибір: свободи зібрань, свободи слова, демократії, чесних виборів, рівних прав і можливостей. З иншого – неприйняття корупції, вибіркового правосуддя тощо.

Х’ю Бейлі також підкреслив, що ПА НАТО підтримує будь-який діалог між політичними силами, бо його відсутність “призводить до конфронтації і ворожнечі”. Висловлюючи стурбованість політичною ситуацією в Україні, він закликав усі сторони конфлікту відновити мирне обговорення майбутнього країни.

Голова Парламентської асамблеї НАТО повідомив присутнім про наміри зустрітися найближчим часом з представниками парламентських фракцій, представниками уряду, послами країн-членів НАТО, громадськістю та представниками ЗМІ.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh