Авторські статті

Співробітництво Україна-НАТО є трансформаційним інструментом, який стосується не військових, а цивільних аспектів, зокрема внутрішньої політики України”

Заступник Голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський у своєму вступному слові на засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО у понеділок привітав колег із Парламентської асамблеї НАТО від імени Верховної Ради, констатуючи позитивний факт поновлення роботи Міжпарламентської ради Україна-НАТО. Свободівець відзначив особливість і значущість проведення нинішнього форуму, враховуючи те, що “він відбувається в дуже відповідальний момент історії України, до якої нині прикуті погляди практично усієї світової спільноти”. За словами віце-спікера, саме поточна політична ситуація в Україні диктує пріоритети порядку денного.

Заступник керівника парламенту зазначив, що річні національні програми співробітництва Україна-НАТО є базовим інституційно-нормативним інструментом різних аспектів взаємовідносин і співробітництва України з НАТО. “Цей текст на разі є практично єдиним системним документом, що реалізується, в якому викладено завдання нашої держави щодо реформування основних царин її життєдіяльности”, – зазначив націоналіст.

У цьому контексті Руслан Кошулинський наголосив, що левова частка змісту цього трансформаційного інструмента стосується не військових, а цивільних аспектів, зокрема внутрішньої політики України. Зокрема, за його словами, найперше ця програма стосується зміцнення демократичних інститутів, проведення вільних і чесних виборів, захисту прав і свобод людини, свободи слова, боротьби з корупцією, фінансовою злочинністю тощо. “Саме ці питання перебувають зараз у центрі уваги українського суспільства”, – підкреслив парламентар, зауваживши, що попереду нас чекає цікава і важлива робота.

Свободівець привітав членів Міжпарламентської ради з важливою датою в її історії – десятиріччям із дня заснування, побажавши учасникам круглого столу плідної дискусії.

Своєю чергою, Голова Парламентської асамблеї НАТО Х’ю Бейлі зазначив, що Україна обрала европейську модель розвитку. За його словами, з одного боку, це означає вибір: свободи зібрань, свободи слова, демократії, чесних виборів, рівних прав і можливостей. З иншого – неприйняття корупції, вибіркового правосуддя тощо.

Х’ю Бейлі також підкреслив, що ПА НАТО підтримує будь-який діалог між політичними силами, бо його відсутність “призводить до конфронтації і ворожнечі”. Висловлюючи стурбованість політичною ситуацією в Україні, він закликав усі сторони конфлікту відновити мирне обговорення майбутнього країни.

Голова Парламентської асамблеї НАТО повідомив присутнім про наміри зустрітися найближчим часом з представниками парламентських фракцій, представниками уряду, послами країн-членів НАТО, громадськістю та представниками ЗМІ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України