Авторські статті

Особливо небезпечною є неузгоджена опозиція

Колишній міністр внутрішніх справ, опозиційний політик Юрій Луценко нарікає, що “особливо небезпечною є неузгоджена з колегами по парламентській опозиції спроба освятити волею Майдану новий, суперпарламентський проект Конституції”. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. Ідеться про проект змін до Конституції від “Батьківщини”, основні пункти якої вчора зачитали на Майдані в Києві, а мітингувальники його підтримали. “Протягування через Майдан персональних політпроектів – неприпустимо. Відомо, чим завершилося самопроголошення зі сцени “комендатури Києва”, потім “ревкому”, інших авантюр.

Невже хтось вважає, що всевладдя прем’єра набагато краще диктатури президента? Чи комусь аж так запаморочилося в голові від пропозицій Банкової, що не хочеться відповісти на просте питання: а якщо цим суперповноважним прем’єром за протягнутим вами проектом стане регіонал, – це і буде перемогою демократії?

А якщо після перемоги опозиції на президентських виборах цю посаду обійме сам Янукович? І хто тоді збалансує корупційний контроль прем’єра над силовиками, судами і урядом?”, – пише Луценко.

“Треба припиняти ці танці опозиційних фракцій із написанням Основного Закону на коліні під конкретну кар’єру своїх лідерів. Повернення до Конституції 2004 року – єдино прийнятний компроміс саме тому, що вона встановлює випробуваний чотирма роками реалполітики баланс між гілками влади. Недосконалість і навіть дефективність тієї системи всі знають. Але нову досконалу Конституцію потім мають написати не політики, а спеціально обрані народом Конституційні Збори. Тільки тоді це буде не змовою старих еліт з розприділенню портфелів, а дійсно революційною суспільною угодою про нову Україну”, – резюмував Юрій Луценко.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Майдані: картка Приватбанку 5457082230251691. НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України