Авторські статтіДіаспора

Спецслужби Чехії повідомили про те, що продукція Huawei загрожує нацбезпеці

Використання смартфонів, планшетів, телекомунікаційного обладнання, інших електронні пристроїв і програмного забезпечення від китайських компаній Huawei та ZTE несе загрозу безпеки Чехії. Про це в понеділок повідомило Національне управління кібербезпеки ЧР (NÚKIB).

«До публікації даного попередження нас спонукали власні спостереження, а також факти, отримані від наших партнерів і союзників. Закони Китаю зобов’язують приватні компанії розкривати інформацію про клієнтів і всіляко співпрацювати з китайським розвідуванням», – пояснив глава відомства Душан Навратіл.

За його словами, попередження стало реакцією на посилилася активність китайських спецслужб в Чехії. Про неї йшлося і в недавній доповіді чеської контррозвідки.

За даними агентства ČTK, компанія Huawei є найбільшим постачальником устаткування для чеських мобільних операторів. Крім того, смартфони виробника користуються у жителів республіки великою популярністю.

Раніше США через загрозу шпигунства заборонили продавати та використовувати продукти Huawei на своїй території. При цьому американська влада закликала партнерів вчинити так само.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України