Техно

SpaceX запустить еміратський супутник обробки зображень

SpaceX виграла контракт на запуск еміратського супутника з високою роздільною здатністю в рамках місії Falcon 9 у 2023 році.

Космічний центр Мохаммеда бін Рашида (MBRSC) оголосив на прес-конференції 27 жовтня, що відбулася тут під час 72-го Міжнародного астронавтичного конгресу, що він вибрав SpaceX для запуску свого супутника MBZ SAT у другій половині 2023 року. Центр не розкрив деталі договору.

Салем АльМаррі, заступник генерального директора MBRSC, сказав, що центр перевірив кілька постачальників запуску для місії. «Зрештою, для кожної місії ми шукаємо те, що є найкращим. Для цієї місії SpaceX був найкращим».

Амер Аль Сайєг Аль Гафрі, менеджер проекту MBZ SAT в MBRSC, сказав, що центр врахував надійність, вартість і «можливості» або графіки різних постачальників запуску. «Іноді дуже важко знайти потрібну можливість чи потрібний час», – сказав він.

SpaceX вирізнявся надійністю Falcon 9 і «дуже конкурентоспроможною вартістю» запуску MBZ SAT через програму SpaceX Rideshare, яка пропонує регулярну серію запусків спеціального режиму. «MBZ SAT буде одним із, можливо, багатьох інших космічних кораблів на цьому запуску».

Контракт ілюструє проблеми, з якими стикаються розробники малих ракет-носіїв, конкуруючи з SpaceX. Маючи масу 700 кілограмів, MBZ SAT знаходиться в діапазоні кількох невеликих ракет-носіїв, які розробляються, і, як очікується, будуть введені в експлуатацію до 2023 року. Однак поєднання послужного списку Falcon 9 і низької вартості переважило будь-які переваги вибору спеціального запуску на меншій ракеті.

MBZ SAT є наступником KhalifaSat, першого супутника обробки зображень, повністю побудованого в ОАЕ. Аль-Гафрі сказав, що новий супутник, що працює на 500-кілометровій орбіті, матиме роздільну здатність майже вдвічі більш чітку, ніж KhalifaSat, який має рекламовану панхроматичну роздільну здатність 70 сантиметрів.

«З цим проектом MBZ SAT ми прагнемо зробити ОАЕ великою країною-лідером у розробці космічних систем», — сказав він, використовуючи брифінг, щоб висвітлити кілька компаній в ОАЕ які розробляють конструкції та електроніку для космічного корабля. «MBZ SAT буде одним із найдосконаліших супутників у світі та одним із найкращих у своєму класі».

За його словами, проект супутника майже завершено, а критичний огляд дизайну заплановано на кінець цього кварталу. Він відмовився назвати загальну вартість проекту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України