Новини з Австрії

Канцлер Австрії оголосив про підготовку закону про кризову безпеку

Глава австрійського уряду Олександр Шалленберг наголосив на важливості створення умов для раціоналізації системи управління республікою з метою протистояння можливим кризам. Про це повідомляється на офіційному сайті відомства федерального канцлера Австрії.

26 жовтня австрійці святкували Національний день Австрійської республіки. Історія свята пов’язана з виведенням у 1955 році іноземних військ з території Австрії та затвердженням федерального конституційного закону, який проголошує постійний нейтралітет держави. Саме тому 26 жовтня було обрано для оголошення про початок роботи над антикризовим законопроектом.

«Моя мета як федерального канцлера гранично зрозуміла: я хочу повернути цей «урядовий корабель» у більш спокійні води і послідовно продовжувати необхідну технічну роботу. Наші спільні пріоритети очевидні: подолання пандемії COVID-19, підтримка економіки та ринку праці, захист довкілля, а також багато інших проектів», — сказав Шалленберг.

За його словами, уряд запропонував проект закону про кризову безпеку, який спрямований на вдосконалення всіх державних систем в екстрених ситуаціях, таких як пандемія, падіння економічних показників тощо. Зокрема планується створення федерального ситуаційного центру для узагальнення різноспрямованої інформації з усіх питань національної безпеки. Крім того, передбачено запровадження посади урядового радника з питань національної безпеки. Окремо опрацьовано розширення компетенції збройних сил у забезпеченні постачання товарів медичного призначення та техніки.

«Таким чином, ми гарантуємо, що зможемо швидше, ефективніше та обачніше реагувати на майбутні виклики. Я думаю, було б правильним, особливо у національне свято, запропонувати закон, який слугує підвищенню рівня безпеки нашої країни. Найближчі кілька тижнів наш парламент тісно і конструктивно працюватиме над цим законом», — заявив канцлер Шалленберг.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України