Виявляється, здоров’я безпосередньо залежить від режиму сну і неспання. Американські вчені пояснюють, як ритм життя спричиняє ризик захворювань серця. Кому легше увійти в чужий режим.
Всім добре відомо, що люди діляться на два типи – «сови» і «жайворонки». І якщо раніше ці слова можна було почути в жартівливій формі від родичів, то зараз над цим серйозно працюють вчені. Здавалося б, це проста дрібниця біоритм або просто фізіологія, але вона дуже істотно впливає на здоров’я.
Вчені Університету Суррея вивчали фази сну, неспання, активність мозку, серцево-судинної системи у різний час доби. І навіть життєві цикли людей «сов» і «жайворонків». Виходячи з отриманих даних, вчені ратифікувала свої припущення.
Насправді, люди «сови» більш схильні до проблем зі здоров ям, а їх тривалість життя значно менша, ніж у людей «жайворонків». Так, «сові» важко уявити раннє пробудження, ранкову активність і бадьорість. Виявляється, спроби типових «сов» влаштуватися в такий режим тягне за собою ризики серцевих захворювань. Що стосується «жайворонків», їм подібні проблеми загрожують менше при нічному житті. А тривалість їх життя взагалі перевищує показник людей «сов».