Економіка

СОТ може врегульовувати скаргу України щодо зернової суперчеки з сусідами декілька років

СОТ оприлюднила запит України щодо врегулювання зернової суперечки з сусідами з ЄС - Bloomberg

Світова організація торгівлі оприлюднила запит України на процедуру врегулювання суперечки після того, як Польща, Угорщина та Словаччина заборонили імпорт низки українських сільськогосподарських товарів

Про це повідомляє Bloomberg.

Запит України на консультації є першим офіційним кроком у тривалому процесі врегулювання конфлікту в СОТ і може перерости в першу суперечливу  справу в цій організації, коли Україна виступатиме позивачем проти членів ЄС.

Згідно з копією скарги, Україна стверджує, що заборони порушують різні положення Угоди СОТ із сільського господарства та Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.

Три країни мають 60 днів, щоб розпочати консультації з Україною. Якщо це не вирішить проблему, то Київ може вимагати створення групи СОТ для її розгляду.

Зазначається, що для цього може знадобитися кілька років, щоб справа пройшла через систему врегулювання суперечок СОТ, яка залишилася без розгляду. Навіть якщо Україна виграє суперечку, інші три країни теоретично можуть накласти вето на результат, оскарживши рішення в апеляційному органі СОТ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України