Сонячний зонд NASA «Паркер» встановив рекорд, відправившись на початку цього року до Сонця, як найшвидший космічний апарат в історії. Він набрав швидкість близько 715 000 кілометрів на годину. Але на цьому історія не закінчилася. «Паркер» вже здійснив свій перший обліт корони Сонця, і NASA говорить, що продуктивність зонда знаходиться на очікуваному рівні. «Паркер» — важливий крок для космічного агентства, яке мріяло про вивчення корони Сонця на відстані витягнутої руки десятиліттями. Однак технології захисту зонда в такому середовищі до недавнього часу просто не існувало.
Може здатися несподіваним, але корона іонізованої плазми навколо Сонця набагато гарячіша, ніж поверхня самої зірки. За оцінками НАСА, температура в короні складає близько мільйона Кельвінів, в 300 разів більше, ніж на поверхні.
НАСА розробило передовий теплозахисний екран, що складається з 4,5-дюймової вуглецевої композитної піни, затиснутої між двома листами з вуглецевого волокна, що забезпечують безпеку «Паркера». Втім, було абсолютно неможливо точно дізнатися, як він буде працювати, поки не досягне нашої зірки. Нур Рауафі, вчений проекту Parker Solar Probe з Університету Джона Хопкінса, каже, що космічний апарат поводиться «краще, ніж очікувалося» після першого проходження через корону.
«Паркер» пройшов крізь корону між 31 жовтня і 11 листопада. Вчені були щасливі спостерігати, що «Паркер» зміг залишатися в кишені плазми протягом декількох днів під час транзиту, а отже міг збирати більше даних, ніж ми на Землі. У міру обертання Сонця, воно тягне всю плазму за собою, тому віддалений контроль за структурами з плином часу стає складним. Тепловий екран, який не дає «Паркеру» розплавитися, також заважає передачі даних, тому «Паркеру» потрібно буде ще кілька орбіт, щоб передати всі нові дані.
NASA потрібен час, щоб розібратися у всій інформації, отриманій від зонда. Команда сподівається дізнатися більше про те, як працює магнітне поле сонця і як його «погода» впливає на Землю. «Паркер» вже надіслав кілька класних знімків. На наведеному вище знімку, зробленому за допомогою інструменту WISPR, показаний корональний потік з Меркурієм, який світиться яскравою крапкою. Всього «Паркер» здійснить 24 проходи через корону.