Сонцезахисний крем стає отруйний при контакті з хлором

Виходячи влітку з дому більшість з нас поспішають нанести на шкіру сонцезахисний крем, однак це не завжди дає позитивний ефект, особливо для любителів скупатися. Нове дослідження виявило, що сонцезахисні креми стають токсичними, при контакті з хлором. Іноді це призводить до розладів нервової системи, а також до ниркової і печінкової дисфункції.

Дослідження було опубліковано в журналі Хемосфера (Chemosphere). Результати виявилися не радісними. З метою дезінфекції в США і Великобританії вода зазвичай хлорується. Хлор, що міститься у води перетворює сонцезахисний крем в потенційно небезпечну хімічну речовину.

Зокрема небезпеку представляє авобензон, який вступає в хімічну реакцію з хлором. За даними сайту Phsy.org у 1988 році хлор було схвалено Управлінням по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (Food and Drug Administration, FDA) із-за його здатності поглинати ультрафіолет і перетворювати його в теплову енергію. Щорічно мільйони людей користуються хлорованою водою. Тому результати дослідження викликають стільки занепокоєння.

«Результати дослідження показали, як в цілому безпечні компоненти вступають в реакцію з водою і роблять сонцезахисний засіб небезпечним для здоров’я. І хоча точних токсикологічних профілів для найбільш відомих сонцезахисних продуктів немає, ацетилбензоли і феноли, особливо хлоровані, є досить токсичними», — говорить автор дослідження Альберт Лебедєв».

Тепер вчені перебувають у пошуку альтернативного для авобензону речовини, яка не буде вступати в реакцію з присутніми в морській води хлором або бромом. «Вкрай важливо вивчати продукти реакцій будь-популярної косметики. Отримані в результаті хімічної реакції речовини дуже часто виявляються набагато більш токсичними і небезпечнішими своїх попередників», — каже Лебедєв. «Грунтуючись на результатах таких досліджень можна обмежити або навіть заборонити використання того або іншого продукту. Це збереже здоров’я мільйонам людей»

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

7 − 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh