Авторські статтіЗдоров'я

Сонцезахисний крем стає отруйний при контакті з хлором

Виходячи влітку з дому більшість з нас поспішають нанести на шкіру сонцезахисний крем, однак це не завжди дає позитивний ефект, особливо для любителів скупатися. Нове дослідження виявило, що сонцезахисні креми стають токсичними, при контакті з хлором. Іноді це призводить до розладів нервової системи, а також до ниркової і печінкової дисфункції.

Дослідження було опубліковано в журналі Хемосфера (Chemosphere). Результати виявилися не радісними. З метою дезінфекції в США і Великобританії вода зазвичай хлорується. Хлор, що міститься у води перетворює сонцезахисний крем в потенційно небезпечну хімічну речовину.

Зокрема небезпеку представляє авобензон, який вступає в хімічну реакцію з хлором. За даними сайту Phsy.org у 1988 році хлор було схвалено Управлінням по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (Food and Drug Administration, FDA) із-за його здатності поглинати ультрафіолет і перетворювати його в теплову енергію. Щорічно мільйони людей користуються хлорованою водою. Тому результати дослідження викликають стільки занепокоєння.

«Результати дослідження показали, як в цілому безпечні компоненти вступають в реакцію з водою і роблять сонцезахисний засіб небезпечним для здоров’я. І хоча точних токсикологічних профілів для найбільш відомих сонцезахисних продуктів немає, ацетилбензоли і феноли, особливо хлоровані, є досить токсичними», — говорить автор дослідження Альберт Лебедєв».

Тепер вчені перебувають у пошуку альтернативного для авобензону речовини, яка не буде вступати в реакцію з присутніми в морській води хлором або бромом. «Вкрай важливо вивчати продукти реакцій будь-популярної косметики. Отримані в результаті хімічної реакції речовини дуже часто виявляються набагато більш токсичними і небезпечнішими своїх попередників», — каже Лебедєв. «Грунтуючись на результатах таких досліджень можна обмежити або навіть заборонити використання того або іншого продукту. Це збереже здоров’я мільйонам людей»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.