Соя знижує ризики для здоров’я у жінок з гормональними порушеннями

Жінки, у яких є пов’язані з безпліддям гормональні розлади, можуть уникнути діабету і хвороб серця, якщо будуть вживати сою. Про це стверджують вчені.

Під час дослідження фахівці з’ясовували, яким чином ізофлавони, які знаходяться в сої, можуть допомогти жінкам з синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ). В результаті цього гормонального порушення  яєчники збільшуються в розмірах, на їх зовнішній кромці з’являються дрібні кісти, що тягне за собою безпліддя.

Пацієнтки з СПКЯ мають більш високий ризик розвитку інших захворювань, у тому числі, діабету та ішемічної хвороби серця. Як заявив Затоллах Асемі з Університету Кашан в Ірані, регулярне надходження в організм ізофлавонів сприяє поліпшенню метаболізму у жінок з гормональними проблемами.

У досвіді брали участь 70 жінок, вік яких становив від 18 до 40 років. Половина учасниць експерименту повинна була приймати щодня 50 мг/д соєвих ізофлавонів в якості добавки протягом 12 тижнів. Іншій половині випробовуваних давали плацебо. Завдяки сої жінки змогли знизити рівень циркулюючого інсуліну в крові та інших біологічних маркерів, пов’язаних з резистентністю до інсуліну. Соєві продукти також сприяли зменшенню рівня тестостерону.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh