Техно

Соя знижує ризики для здоров’я у жінок з гормональними порушеннями

Жінки, у яких є пов’язані з безпліддям гормональні розлади, можуть уникнути діабету і хвороб серця, якщо будуть вживати сою. Про це стверджують вчені.

Під час дослідження фахівці з’ясовували, яким чином ізофлавони, які знаходяться в сої, можуть допомогти жінкам з синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ). В результаті цього гормонального порушення  яєчники збільшуються в розмірах, на їх зовнішній кромці з’являються дрібні кісти, що тягне за собою безпліддя.

Пацієнтки з СПКЯ мають більш високий ризик розвитку інших захворювань, у тому числі, діабету та ішемічної хвороби серця. Як заявив Затоллах Асемі з Університету Кашан в Ірані, регулярне надходження в організм ізофлавонів сприяє поліпшенню метаболізму у жінок з гормональними проблемами.

У досвіді брали участь 70 жінок, вік яких становив від 18 до 40 років. Половина учасниць експерименту повинна була приймати щодня 50 мг/д соєвих ізофлавонів в якості добавки протягом 12 тижнів. Іншій половині випробовуваних давали плацебо. Завдяки сої жінки змогли знизити рівень циркулюючого інсуліну в крові та інших біологічних маркерів, пов’язаних з резистентністю до інсуліну. Соєві продукти також сприяли зменшенню рівня тестостерону.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

2 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.