Авторські статтіТехно

Контрацептиви із вмістом естрогену можуть забезпечити жінок вітаміном D

Жінки, які застосовують протизаплідні таблетки і інші контрацептиви, що містять естрогени, мають можливість підвищити вміст у своєму організмі вітаміну D. Про це говорить нове дослідження.

Висновки дослідження, з урахуванням сезонного впливу сонячних променів, вказують на те, що використання протизаплідних таблеток, пластиру, або кільця, що містять естрогени, на 20% підвищують рівень вітаміну D. Вчені проаналізували дані, що стосуються 1662 афро-американських жінок у віці від 23 до 34 років.

Коли жінки планують вагітність, вони припиняють приймати контрацептиви, а вміст вітаміну D в організмі при цьому падає. Ці факти фахівці наводять у виданні Т?е Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism. Майбутнім матерям необхідно стежити за тим, щоб рівень вітаміну напередодні настання вагітності був прийнятним.

Приблизно 10% вітаміну D людина отримує разом з їжею, вживаючи, наприклад, жирну рибу і молоко. В період виношування плоду активна форма даного біологічного компонента потрібна для формування скелета майбутнього немовляти.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України