Новини з Австрії

Сьогодні відбулися вибори федерального президента Австрії

У неділю в Австрії відбулися вибори федерального президента. Головне питання: чи вдасться чинному президенту Олександру Ван дер Беллену переобратися у першому турі – чи йому доведеться пройти у другий тур?

В опитуваннях Ван дер Беллен перебуває на межі перемоги від старту до фінішу кампанії. Чи вдасться йому це зробити, залежить не останню чергу від явки виборців. Якщо явка буде високою, тобто. вище 60 або навіть 65 відсотків, то існує велика ймовірність того, що Ван дер Беллен дійсно набере більше 50 відсотків, і другий тур не знадобиться,

Якщо ж він не подолає цей поріг, то це буде перший випадок із 1945 року, коли чинний президент має пройти у другий тур виборів. Найперспективнішим претендентом є кандидат від FPÖ Вальтер Розенкранц.

Проте рідко коли експерти з опитувань бувають настільки одностайними, як у випадку з федеральними президентськими виборами 9 жовтня. Усі без винятку великі інститути прогнозують явну перемогу чинного президента Олександра Ван дер Беллена від початку до кінця першого туру голосування в неділю.

Рейтинг кандидатів на 01.10.2022 :

На виборах у Хофбурзі за допомогою виборчого бюлетеня вже було встановлено два рекорди: З сімома кандидатами вибір великий як ніколи – і 35-річний Домінік Влазни, наймолодший із усіх 51 кандидата на даний момент, бере участь у виборах. Ван дер Беллен – найстарший федеральний президент, який балотувався на другий термін. 26 січня 2023 року, коли розпочнеться наступний термін його повноважень, йому буде вже 79 років.

Крім Ван дер Беллена, Розенкранца та Власні, у виборах беруть участь колишній політик FPÖ/BZÖ Геральд Гросц, голова MFG Міхаель Бруннер, виробник взуття Хайні Штаудінгер та адвокат та колишній оглядач “Kronen Zeitung” Тассіло Валлентін.

За матеріалами: https://orf.at/
Фото: ORF.at/Roland Winkler

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України