ЄС|NATO

Соціологи: в Україні наростають революційні настрої

Соціологічні дослідження, проведені протягом останнього часу в Україні свідчать, що бунтівні настрої у нас перевищують рівень, зафіксований у 2004 році напередодні революції.

Американська правозахисна організація «Дім Свободи» оприлюднила у Лондоні звіт про демократичний прогрес держав Євразійського континенту за минулий рік. Рівень демократії визначали за семибальною шкалою, де 1 – найвищий показник, а 7 – відповідно, найнижчий.

Під час дослідження основними категоріями, за якими визначали рівень демократичності держави, були виборчий процес, громадянське суспільство, незалежні засоби масової інформації, корупція, урядування та ін.

У 2012 році в Україні, на думку американських соціологів, знизився рівень демократичності порівняно з попередніми роками. Українську демократію у 2012 році оцінили тільки у 4,86 бала.

Світова громадськість занепокоєна політичною ситуацією в Україні. На Лондонській зустрічі заявили, що в Україні наростають бунтівні настрої, схожі до «передпомаранчевих».

Причиною такої ситуації є високий рівень недовіри населення до політичних структур.

Найбільшу стурбованість викликають результати стосовно головних політичних інституцій України. Дослідження проводилися у травні «Демократичними ініціативами» та Центром Разумкова. Як виявилося, президентові не довіряє 69% населення, парламенту – 77%, уряду – 71%.

Також зріс рівень недовіри до прокуратури, міліції та судів: якщо у 2004 році він становив близько 40% , то станом на травень цього року прокуратурі не довіряють 64%, міліції – 70%, судам – 72%.

Загалом результати соцдосліджень показали, що чверть населення України вважає, що скоро можуть відбутися масові протестні виступи на захист своїх прав і свобод.

Так само 25% населення заявляють, що готові особисто взяти участь у протестах. Порівняно з жовтнем минулого року кількість людей, готових виходити на вулиці, зросла на 5%, і значно зменшилася кількість тих, хто точно не збирається протестувати, – з 51% до 36%.

Джерело: Спротив

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.