Новини

Соціолог: таки дочекалася нової Карибської кризи. Причому зараз ситуація небезпечніше, ніж була в 1962 році

Стараннями Путіна Росія таки дочекалася нової Карибської кризи. Причому зараз ситуація небезпечніша, ніж була в 1962 році. Хоча і на цей раз, на щастя, великої війни, по всій видимості, вдасться уникнути, подібні військові тривоги тепер можуть повторюватися постійно. І одного разу – ланцюг подій може стати незворотним, червона лінія буде перейдена і рвоне так, що мало не здасться. Про це у своєму блозі пише російський опозиційний політик, соціолог Ігор Ейдман.

За його словами, це цілком реальна загроза. Справа в тому, що радянські керівники після смерті Сталіна щиро не хотіли і боялися війни. У них був реальний травматичний досвід участі у ВВВ. Вони бачили розгром радянської армії в 1941 році. Вони знали, що війна перш за все – це кров, страждання, бруд, страх і смерть. Тому, отримавши по зубах під час Карибської кризи, радянська влада більше так нахабно не лізла на рожон.

Ігор Ейдман відзначає, що Путін і його міністр оборони Шойгу ніколи на реальній війні не були, пороху не нюхали. Для них війна – це переможні фанфари на 9 травня, мультики про нову зброю, а головне ефективний інструмент міжнародного шантажу. Вони грають у війну, як у віртуальну стрілялку, не думаючи про можливі катастрофічні наслідки; не розуміючи, що ця гра може призвести до повної загибелі серйозно», в тому числі і їх самих. Тому вони будуть грати і далі, поки не дограються.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України