Соціолог: таки дочекалася нової Карибської кризи. Причому зараз ситуація небезпечніше, ніж була в 1962 році

Стараннями Путіна Росія таки дочекалася нової Карибської кризи. Причому зараз ситуація небезпечніша, ніж була в 1962 році. Хоча і на цей раз, на щастя, великої війни, по всій видимості, вдасться уникнути, подібні військові тривоги тепер можуть повторюватися постійно. І одного разу – ланцюг подій може стати незворотним, червона лінія буде перейдена і рвоне так, що мало не здасться. Про це у своєму блозі пише російський опозиційний політик, соціолог Ігор Ейдман.

За його словами, це цілком реальна загроза. Справа в тому, що радянські керівники після смерті Сталіна щиро не хотіли і боялися війни. У них був реальний травматичний досвід участі у ВВВ. Вони бачили розгром радянської армії в 1941 році. Вони знали, що війна перш за все – це кров, страждання, бруд, страх і смерть. Тому, отримавши по зубах під час Карибської кризи, радянська влада більше так нахабно не лізла на рожон.

Ігор Ейдман відзначає, що Путін і його міністр оборони Шойгу ніколи на реальній війні не були, пороху не нюхали. Для них війна – це переможні фанфари на 9 травня, мультики про нову зброю, а головне ефективний інструмент міжнародного шантажу. Вони грають у війну, як у віртуальну стрілялку, не думаючи про можливі катастрофічні наслідки; не розуміючи, що ця гра може призвести до повної загибелі серйозно», в тому числі і їх самих. Тому вони будуть грати і далі, поки не дограються.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 + twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh