Техно

Ракета NASA SLS повертається на пусковий майданчик для наступної спроби запуску Артеміди

Space Launch System і космічний корабель Orion повернулися на стартовий майданчик 4 листопада, оскільки агентство готується до третьої спроби запустити корабель у рамках місії Artemis 1 пізніше цього місяця.

SLS і Orion на своїй мобільній стартовій платформі прибули до стартового комплексу 39B о 8:30 ранку 4 листопада, трохи більше ніж через дев’ять годин після виходу з ангару. Виведення ракети стало четвертим з березня.

Розгортання підтримує плани NASA здійснити наступну спробу запуску Artemis 1 14 листопада з стартом, запланованим на 12:07 ранку на східний час на початку 69-хвилинного вікна запуску. Два вікна резервного копіювання зарезервовано на 16 та 19 листопада.

У розмові з журналістами 3 листопада Джим Фрі, помічник адміністратора з розробки дослідницьких систем, сказав, що менеджери дали добро на розгортання після перегляду прогнозів погоди, які показують ризик формування системи тропічних штормів, яка прямує до Флориди на початку наступного тижня . «Наша команда інженерів вважала, що виходити сьогодні ввечері — прийнятний ризик», — сказав він.

Марк Бургер, офіцер з метеорологічної погоди з Космічного старту Delta 45 Космічних сил США, сказав, що ймовірність того, що система стане названим штормом, становить лише 30%, причому максимальні пориви вітру не очікуються вище 74 кілометрів на годину. «Це цілком у межах наших обмежень щодо подолання» шторму на майданчику, сказав він. «Ми матимемо наслідки від цього з точки зору вітру, але на даний момент ми не дивимося на ймовірність того, що з цього виникне потужна система».

SLS і Orion перебували в VAB з кінця вересня, коли NASA повернулося назад, щоб захистити транспортний засіб від урагану Ян. Перед тим, як шторм змусив відмінити, представники агентства відчули, що вони вирішили проблеми з витоком водню, які завадили попередній спробі запуску 3 вересня.

Розслідування цього витоку не виявило жодної чіткої причини. «Само по собі не існує жодної зброї», — сказав Кліфф Ланем, старший менеджер з експлуатації транспортних засобів у програмі NASA Exploration Ground Systems. «Ми досить впевнені, що завдяки процедурам завантаження та контролю над тиском тепер ми розуміємо це набагато краще».

«Наші команди продовжували розвиватися та вивчати ракету», — сказав Фрі, який додав, що вважає, що у них є три хороші можливості для запуску. «Але це льотні випробування».

«Те, чого ми навчилися в кожній репетиції, наших двох спробах запуску та нашому випробуванні на заправку допомагає зміцнити нашу впевненість», — сказав він. «Я не думаю, що ми б вийшли, якби не відчували себе впевнено».

Якщо апарат не запустять до 19 листопада, 25 листопада буде четверте можливе вікно запуску. Крім того, Фрі сказав, що NASA, ймовірно, залишить апарат на майданчику та чекатиме, доки не відкриється наступний період запуску в грудні, який буде вимагають отримання відмов від Східного діапазону для системи припинення польотів SLS, подібно до того, що сталося у вересні.

Грудень також відзначає кінцевий термін експлуатації двох твердотільних ракетних прискорювачів. Lanham повідомив, що бустери, які спочатку мали 12-місячний термін служби, коли вони були складені на початку 2021 року, були сертифіковані до 9 грудня для одного бустера та до 14 грудня для іншого. Якщо ракети   не запуститься до того часу, сказав Фрі, вони проведуть ще один «цикл аналізу» прискорювачів, щоб побачити, чи можна продовжити їх експлуатацію.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України