Економіка

Словаччина розблокувала кордон для українських вантажівок

Рух для вантажівок на кордоні Словаччини з Україною розблокований

На території Словаччини завершилися дії учасників акції.

За інформацією, що надійшла українським прикордонникам від представників Прикордонної поліції Словацької Республіки о 22 годині на території Словаччини завершилися дії учасників акції, які блокували рух вантажівок через пункт пропуску «Вишнє-Нємецке»», суміжний українському пункту пропуску «Ужгород».

Про це повідомили у ДПСУ.

Акцію проводили представники Спілки перевізників Словаччини.

Наразі оформлення вантажних транспортних засобів здійснюється встановленим порядком.

Нагадаємо :

Єврокомісія дала відповідь на вимогу Польщі скасувати «транспортний безвіз» з Україною. Уряд ЄС виступає за збереження умов угоди, яку підписали у червні 2022 року з Україною, а згодом продовжили до червня 2024 року. Заявила профільна єврокомісарка з транспорту Адіна Велян. Мінінфраструктури України та Польщі спільно напрацьовують заходи для розблокування кордону

Також відмітимо, що у зв’язку з ускладненим рухом на польському кордоні, на кордоні зі Словаччиною збільшилася кількість вантажівок, які обирають цей напрямок для перетину кордону з Україною.

Станом на ранок сьогодні в черзі на території Словаччини в бік України перебуває 625 вантажних транспортних засобів.

Удар по економіці – чому поляки блокують український кордон та як вирішити ситуацію. Уже місяць триває критична ситуація на західному кордоні України. З 6 листопада польські перевізники блокують автомобільні пункти пропуску, створюючи пекельні умови для українських водіїв та серйозні проблеми економіці України. На початку грудня ситуація ускладнилася: до польських водіїв доєднались словаки та угорці, які заблокували кордон зі Словаччиною.  Чому європейські перевізники перекрили кордон та яким є вихід з ситуації, розбирався Центр громадського моніторингу та контролю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України